AJAX Vandaag in het Oosterpark SHüS De Trots van het Noorden tegen de regerend landskampioen. Dat is het affiche van het duel dat vandaag op het programma staat. Een kra ker van de eerste orde in het opnieuw volge pakte Oosterpark. Strijd, spanning en emotie, alles uit de kast en vol d'r in. Het gaat weer spoken in een groenwit bastion. Want vandaag in het Oosterpark: FC Groningen - Ajax. Ajax Opgericht: 18 maart 1900 Landskampioen: 28 keer Bekerwinnaar: 1 5 keer JC Schaal: 4 keer Europa Cup's: 4x EC I, lx EC II, lx UEFA Cup, 3x Supercup, 2x Wereldbeker Stadion: Amsterdam ArenA Capaciteit: 51.000 plaatsen Voorzitter: Michael van Praag Trainer/coach: Ronald Koeman Hoofdsponsor: ABN Amro Internetsite: www.ajax.nl De wedstrijd van vanmiddag is voor FC Groningen het derde duel in de Holland Casino Eredivisie 2002/2003. En het verhaal is bekend. Een loodzware start, een ware blessuregolf en tot dusver tweemaal verlies. Zo werden op de eerste speeldag de punten gelaten aan Vites se, en volgde afgelopen weekend een 1-0 verlies tegen PSV. Nul uit twee en een achttiende plaats. Een moeizaam begin. Eén wedstrijd kan echter alles veranderen De tegenstander En in die wedstrijd is Ajax vandaag de tegenstander in het Oosterpark. Een lastige opponent, regerend landskam pioen, bekerhouder en winnaar van de Johan Cruyff- schaal. Daarnaast is de formatie uit Amsterdam nog onge slagen met tweemaal de volle winst. In de eerste ronde werd thuis met 3-1 gewonnen van EC Utrecht, daarna was een 1-2 zege op Vitesse. En dat mag een uitstekende start worden genoemd van het keurkorps van trainer Ronald Koeman. De oud-voetballer is overigens geen onbekende in het Oosterpark. Samen met broer Erwin startte hij in 1980 zijn carrière aan de Zaagmuldersweg en speelde 97 wedstrijden voor FC Groningen. Doelstelling Voor het seizoen 2002/2003 richt Ajax zich uiteraard weer op het landskampioenschap, de beker en succes in de Champions League. Een doelstelling passend bij de begroting van 54 miljoen euro, maar wellicht niet gemak kelijk. "Het wordt inderdaad lastig om de prestaties van vorig seizoen te evenaren," zo meldde Koeman dan ook op

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 4