"We geven ons niet gewonnen The Dwight Side of Life Uitgave: FC Groningen Media Postbus 1399 9701 BJ Groningen T. 050-5878787 Commercieel manager: Bob Sikkenk Grafische vormgeving: Kijf&Witte T. 0594-513890 Druk: Scholma Druk - Bedum T. 050 3013636 Redactie: Peter Slump Bas Kammenga Supportersvereniging FC Groningen Foto's Fotopersbureau Jan Kanning T. 06-51837168 Stichting FC Groningen: Postbus 1399 9701 BJ Groningen tel. 050-5878787 info@fcgroningen.nl www.fcgroningen.nl Opgericht 16 juni 1971 Stadion: Oosterpark Stadion Capaciteit: 12.474 plaatsen Clubkleuren: groenwit FC GRONINGEN AJAX zondag 1 septemebr 2002 14.30 uur 99 Nul uit twee. Het had beter gekund de start van FC Groningen in het nieuwe seizoen. Voeg daarbij het moeizame spel en het grote aantal blessures, en de eerste kritische geluiden zijn reeds hoorbaar. Eén wedstrijd kan echter alles veranderen. En zeker van daag, zo vindt ook trainer Dwight Lodeweges. r unten zijn voor iedere ploeg extreem belangrijk. Zeker in het begin van een seizoen," zo start de trainer zijn analyse over de afgelopen prestaties. "Want juist dan geven goede resultaten rust en vertrouwen voor het vervolg van de com petitie. Wat dat betreft was het lekkerder geweest om te starten tegen andere tegenstanders. Aan de andere kant is het spelen tegen zware tegenstanders ook weer een uitdaging. Al wordt dat bemoeilijkt door het grote aantal blessures waarmee we te maken hebben. Tegen PSV hadden we bij voorbeeld precies vijftien man. Tel daarbij de 8-0 van vorig jaar en het logische vervolg is dat je de schade wilt beperken. En natuurlijk is het dan rot dat je dan alsnog verliest door een late goal. Dat neemt niet weg dat ik tevreden was hoe de ploeg in het veld stond. Er was sprake van een eenheid. Dicht bij elkaar en de wil om elkaar sterker te maken. En dat is belangrijk, zeker in deze fase. Van paniek is dan ook geen enkele sprake. We wisten van tevoren dat we een zware start tegemoet gingen. En dan is de kans altijd aanwezig dat je na twee wedstrijden op nul punten staat. Daar gaan we ons dus ook niet blind op staren. We houden ons koppie d'r bij. En met die instelling zullen we ook vandaag moeten voetballen tegen Ajax. Natuurlijk hebben ze meer kwaliteit. Maar het zou een schande zijn als we ons zomaar gewonnen geven. We gaan onze huid duur verkopen en zijn best tot een verrassing is staat. Zaak is om niet in het mes te lopen en aan te vallen waar het kan. Daar naast moeten we zoveel mogelijk in balbezit raken, hard werken en vol d'r tegenaan. Iets dat ook geldt voor het publiek. Dat moet van daag de uitstraling zijn in ons eigen Oosterpark. En dan zal iedere tegenstander van goede huize moeten komen om hier te winnen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 3