VHW Het avontuur van Pius Ikedia SKEW 1 Geboortedatum: 11 juli 1980 I Geboorteplaats: Lagos (Nigeria) Vorige clubs: I Abuete Youth Club (Nigeria), Asec Minimos (ivoorkust) 1999/2000 Ajax 2 0 2000/2001 Ajax 13 1 2001/2002 Ajax 10 1 2002/2003 FC Groningen 2 0 Totaal 27 2 De droom liep echter iets anders dan de aanvaller had gehoopt. In drie seizoenen Ajax speelde de 20-jarige Ikedia slechts 25 wedstrijden in het eerste elftal. Vaak als invaller in een duel dat reeds was beslist. Desondanks wist de rechterspits twee goals te scoren. Voor het seizoen 2000/2003 werd echter duidelijk dat een basis plaats opnieuw niet tot de mogelijkheden behoorde. En dus verhuisde Pius Ikdia naar het Oosterpark. Een nieuw avon tuur, nu in groenwit. Vreemd Vandaag speelt de rechtsbuiten dus tegen zijn oude club. Een vreemd idee en een dubbel gevoel, zo vindt Pius. "Spe len tegen je oude club lijkt me heel vreemd. Natuurlijk maak je het wel vaker mee. Zoals Figo die opeens met Real Madrid tegen FC Barcelona speelt. Maar het blijft raar. Opeens speel ik niet mèt John O'Brien, maar sta ik tegen over hem. Toch zal ik genieten van de wedstrijd, zoals ik dat altijd doe. En natuurlijk gaan we voor de overwinning. Ik hoop dat het team er klaar voor is. We hebben natuurlijk wat tijd nodig gehad om een hechte ploeg te vormen." Steun In de regionale pers meldde Ikedia dat hij met de FC ging voor de Champions League. "Ik sta nog steeds achter die uitspraak," grijnst de spits. "Wat ik er mee bedoelde? Als wij elke wedstrijd vechten, kunnen we van iedere ploeg winnen. Er is geen team in Nederland dat onverslaanbaar is. Door hard te werken en vooral geconcentreerd te voetballen, kunnen wij altijd gaan voor de winst. En als we veel winnen, komt ook Europees voetbal. Daarom moeten we proberen van daag de eerste stap te zetten met een overwinning op Ajax. Want ik wil graag iets presteren met FC Gronin gen. De steun van de supporters is daarbij heel belangrijk. Ook als we in de wedstrijd een moeilijke periode doormaken, moeten ze ons blijven steunen. Wij proberen altijd ons best te doen. En als de fans dat ook doen, kunnen we er vandaag samen iets heel moois van maken!"

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 15