"Geen enkel team is onverslaanbaar" Het avontuur van Pius Ikedia Als klein jongetje voetbalde hij op blote voeten. Hij zag zijn landgenoten schitteren met Ajax in de Europa Cup. En toen zijn manager hem vertel de dat juist die club geïnteresseerd was, hoefde hij geen moment na te denken. Vanmiddag speelt Ikedia tégen de club uit zijn dromen. "Raar, maar ik zal het onder ogen moeten zien." rius Ikedia begon op 8-jarige leeftijd in clubverband te voetballen in Nigeria. En dat was een hele overgang voor de kleine aanvaller. Het pingelen op blote voeten maakte plaats voor gras, lijnen en zware voetbalschoenen. Vreselijke dingen, zo vond Pius, die er in het begin weinig raad mee wist. Eenmaal gewend, bleek hij beter te kunnen voetballen dan zijn leeftijdsgenoten. Het begin van een droom. Het besef van de wereld en het voetbal in Europa. Trots Babangida, Finidi en Kanu. Drie namen van spelers die succes boekten in het Europese voetbal en vooral bij Ajax. Een club die in Nigeria bijzonder populair is. "Ik zag wed strijden van Ajax op TV en zag Okocha en Kanu met de Super Eagles spelen in het National Stadium. Toen dacht ik bij mezelf: Dat wil ik ook!" De wens om in het nationale sta dion te spelen, ging als eerste in vervulling. "Met Nigeria onder-20 speelde ik het WK in eigen land en ik was trots, want mijn ouders zaten op de tribune te kijken." Ver Even denkt hij terug aan het voorjaar van 1999, en komt tot de conclusie dat het daarna snel is gegaan. "Na een geslaagd optreden op dat WK, vertelde mijn manager dat ik bij Ajax kon spelen. Daar hoefde ik niet lang over na te den ken. In het begin was de overstap wel heel spannend. Ik werd gelukkig goed opgevangen, maar je bent toch heel ver van huis. Door mijn doel voor ogen te houden, heb ik me er doorheen kunnen slaan. Alleen zo kon ik mijn grote droom verwezenlijken."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 12