Hoe is het met Theo Janssen? TERVIEW Er wordt veel van je verwacht dit seizoen? "Ja, het schijnt. Ik lees en hoor het ook. Ik zou samen met Dejan Stefanovic de nieuwe leider van Vitesse moeten worden, maar het gaat natuurlijk niet om ons. Het gaat om het team. De trainer praat wel over dragende spelers en jongens die de kar moeten trekken. Wat dat betreft is het wel logisch dat hij ook mijn naam noemt. Ik zit al voor het vijfde seizoen bij de selectie en speel in de as. Niet dat ik hierdoor extra druk voel, iedereen staat onder druk, alleen moet men niet vergeten dat ik er negen maanden uit ben geweest." Je hebt een lekkere voorbereiding gedraaid. "Dat wel ja. Ik ben blij dat ik weer kan voet ballen. Aan de andere kant moetje niette veel waarde hechten aan de voorbereiding. Nu komen de echte wedstrijden pas en dat is niet te vergelijken met oefenwedstrijden tegen amateurs. Ik merkte tegen Lierse en West Ham United bijvoorbeeld al dat ik 20 minuten voor tijd problemen kreeg, omdat het tempo veel hoger lag. Dan kom je ritme te kort omdat je lange tijd niet op het hoogste niveau hebt gespeeld." Helemaal nergens last meer van? "Jammer genoeg wel. Voor de wedstrijd tegen Groningen kreeg ik op de training een tik, pre cies op de plaats van de breuk. Dat was pijnlijk en daardoor is het gebied rondom de breuk geïrriteerd geraakt. Ik heb wel gewoon door- getraind, maar toen ik zondag in de uitwed strijd tegen Groningen op hetzelfde been weer een tik kreeg, heb ik me uit voorzorg laten wisselen. Deze week sla ik een paar trai ningen over en ik heb me afgemeld voor een trainingsstage met het Olympisch elftal waar voor ik was uitgenodigd. Tegen Ajax speel ik gewoon. Hoever reikt Vitesse dit seizoen? "Geen idee. Het is onmogelijk om daar nu al iets zinnigs over te zeggen. Het is afwachten. We hebben nog wel een paar wedstrijden nodig om goed ingespeeld te raken. Het is systeem is nu ook iets anders, met twee men sen aan de zijkant en dat is even wennen. Zelf speel ik bijvoorbeeld iets meer naar achteren. Vanuit daar moet ik samen met Dejan (Stefanovic, red.) de lijnen uitzetten en aange ven wanneer er gejaagd moet worden. Bij bal bezit schuif ik iets door naar voren. In de wed strijden die we tot dusver hebben gespeeld, liep het de ene keer ook beter dan de andere keer. Tegen Groningen hebben we verdiend gewonnen." Wat verwacht je van jezelf? "Ik wil heel blijven!" De wedstrijd van vandaag dan maar. Wat verwacht je daarvan? "Het zal moeilijk worden. Wat ik tot nu toe van Ajax heb gezien, is dat ze een sterk team hebben dat goed op elkaar is ingespeeld. Maar vergeet niet dat ze in Gelredome nog nooit hebben gewonnen. Dat geeft ons vertrouwen. We willen allebei winnen, dus het kan een leuke wedstrijd worden! Vitesse - Ajax 8 Voor ieder één Vitesse

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 8