torn mi _Ll sh J2 J j1 2j2J2J Ml Edward Sturing is dit jaar trainer van de A-junio- ren en geeft samen met Joop Brand leiding aan de Vitesse Voetbal Academie. Dit seizoen wordt Sturing, aan de hand van Brand, gemaakt in zijn nieuwe functie. wegwijs "Ik heb Joop gevraagd mij in te werken", zegt de voormalige hoofdcoach van Vitesse. "Het is zonde om zijn enorme ervaring niet te gebrui ken." Sturing kon blijven als hoofdtrainer, maar koos voor de jeugd. "Minstens zo belangrijk werk", zegt hij. Tot nu toe bevalt het hem uitstekend. "De eerste tijd heb ik voornamelijk gebruikt om rond te kij ken en met Joop mee te lopen. Alles is nieuw, dus die tijd moet je ook nemen. Daarnaast heb ik gewoon mijn eigen elftal, de A1Die dubbelfunc tie is soms lastig. Het ene moment praat je met een speler over hoe het gaat op Papendal waar hij intern woont en een uur later vertel je hem op de training dat hij de bal beter op een andere manier kan aannemen. De functie van hoofd opleidingen is geen statische administratieve functie, maar er moet wel veel worden geregeld. Daarom voer ik ook al gesprekken met spelers en ouders. Er maken 108 kinderen deel uit van de Vitesse Voetbal Academie en die moeten allemaal worden bekeken op het veld en worden begeleid daarbuiten." "Een groot verschil met de senioren is dat het bij het eerste gaat om winnen en bij de jeugd om spelers beter te maken. Dat is een andere insteek, maar wel één die me aanspreekt. Ik wil de jon gens die er werkelijk voor gaan en het talent heb ben, naar dat eerste elftal brengen. Er spelen nu zeven spelers in de A-jeugd die ik nog in de C1 heb gehad. Dat zijn natuurlijk niet dezelfde jon getjes van toen. Jongetjes van tien, twaalf jaar nemen klakkeloos alles van je aan. Als je bij wijze van spreken tegen hen zegt: spring in de sloot, dan doen ze dat. Deze groep van zestien tot acht- I w tien jaar heeft een eigen mening, is eigenwijzer en zit soms nog volop in de puberteit. Deze jon gens moetje overtuigen. Dat is intensief, kost veel tijd en energie, maar daarin schuilt wat mij betreft wel de uitdaging. Uiteindelijk moeten ze het zelf doen, maar ik wil ze helpen waar ik kan omdat ik weet wat profvoetballer zijn inhoudt. Het zou schitterend zijn als ik die jongens dat laat ste duwtje kan geven. Er zit voldoende talent in de groep. Ik heb een goed elftal, maar dat alleen is niet genoeg. De beleving en de absolute over tuiging is helaas niet bij iedereen in even grote mate aanwezig. Dat hoop ik te kunnen verbete ren. Veel tijd om alles op de rit te krijgen is er trouwens niet, want komende zaterdag trappen we met de A-jeugd af tegen Feyenoord en de week daarop treffen we Ajax in Amsterdam. Direct de twee sterkste teams. Dan zal blijken hoe ver we zijn. Ik heb er in elk geval zin in." Voor ieder één Vitesse Vitesse - Ajax 7

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7