Vitesse gaat voor de winst, Ajax ook! VOORAF I 4 Welkom in Gelredome. Bij de eerste thuiswed strijd van een nieuw seizoen met nieuwe kansen, met bekende en minder bekende spelers, met een nieuwe trainer en met, zoals het hoort, heel veel verwachtingen. Kregen we vorig seizoen de toppers Ajax, Feyenoord en PSV allemaal na de winterstop thuis, dit seizoen beginnen we thuis tegen Ajax en komt ook Feyenoord al snel (19 oktober) naar Arnhem. Daarmee komt aardig wat druk te staan op een prachtige reeks. Het is bijna anderhalfjaar geleden dat Vitesse in Gelredome verloor. Op 7 april 2001 van Willem II met 1-2. De 21 competitiewedstrijden die daarna volgden was er nooit reden om echt teleurgesteld te zijn. Er waren wel de nodige gelijke spe len en het spel was niet altijd even fantastisch, maar verloren werd er niet. Hoewel Vitesse in Gelredome normaal gesproken altijd voor de winst gaat, mag het uitgangspunt van daag zijn: niet verliezen. Precies, omdat de tegenstander Ajax heet. Natuurlijk, de Amsterdammers verloren al regelmatig in Arnhem (ook vorig seizoen), maar Ajax blijft Ajax. Daar komt bij dat trainer Ronald Koeman z'n zaakjes momenteel aardig voor elkaar lijkt te hebben. Ajax kende een zeer voorspoedige voor bereiding. Dankzij overwinningen op Barcelona en Manchester United werd het Amsterdam Tournament gewonnen en via een zege op PSV werd ook de eerste echte prijs van het seizoen (de Johan Cruyff Schaal) binnengehaald. De com petitiestart thuis tegen FC Utrecht was iets min der overtuigend, maar er werd wel gewoon met Gert Claessens 3-1 gewonnen. Wie de namen van de spelers ziet weet waarom. Niettemin kijkt Vitesse ook van middag vooral naar zichzelf. Het vertrouwen is groot na de knappe zege bij FC Groningen en Mike Snoei en Theo Bos hebben het voordeel dat hun selectie, ondanks het vertrek van vier spe lers en enkele geblesseerde spe lers, nog altijd vrij breed is. Met name voorin heeft Snoei volop mogelijkheden om te variëren. Snelheid, kopkracht, fysieke kracht, tactisch inzicht en scorend vermogen, het lijkt allemaal voor handen. Laat Ajax maar komen! Aan de andere kant moeten we wel reëel blijven. Het zou niet van realiteitszin getuigen Vitesse op te zadelen met een te hoog verwach tingspatroon. Feit blijft dat de spe lersgroep jong is en dus weinig ervaren. Niet voor niks voorspelde aanvoerder Dejan Stefanovic onlangs dat het wel een half jaar kan duren voor het elftal echt staat. We geven het u maar even mee zo kort voor het begin van de eerste thuiswedstrijd. Nog iets anders. U merkt waarschijnlijk dat deze Vitesse Vandaag veranderd is in vergelijking met het programmaboekje dat vorig seizoen bij thuiswedstrijden verscheen. Niet alleen is het aantal pagina's uitgebreid van 16 naar 24, als extra service aan u als bezoekers wordt Vitesse Vandaag dit seizoen gratis verspreid. Nieuw is ook dat onze trainer Mike Snoei voor iedere uit gave een bijdrage levert. Met uw hulp maken we er een fantastisch en sportief seizoen van. Prettige wedstrijd. VitesseVandaag is een officiële uitgave van Vitesse; Seizoen 2002/2003, jaargang 14 Redactie Afdeling Communicatie Vitesse m.m.v. Daan Appels Creatie JP Print Design Fotografie Voermans van Bree fotografie Druk Drukkerij Tamminga Voor ieder één Vitesse Vitesse - Ajax 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 3