Volwassenheid DE OPINIE VAN NIIKE SNOEI Of ik dit seizoen in iedere Vitesse Vandaag een stukje wilde schrijvenDat werd me kort na mijn officiële benoe ming als hoofdtrainer gevraagd. Dat wil ik, heb ik geantwoord, maar dan op mijn manier. Die manier is dat ik wil proberen u als toeschouwer te informeren op een manier die aanvullend is op alle andere informatiekanalen, zoals televisie, radio en kranten. Waarbij u er wel begrip voor moet hebben dat ik geen zogenaamde 'kleedkamergeheimen' prijs ga geven. Dat zou tegen alle codes in zijn. Ik zal ook niet altijd naam en toenaam noemen van een speler als ik een gebeurtenis aanhaal. Dat is in nie- mands belang. Maar ik wil wel open zijn. Omdat u het recht heeft om veel over Vitesse te weten. Ik was ontzettend blij vorig weekeinde in Groningen. Weken van tevoren had ik al aangegeven dat die eerste wedstrijd ontzettend belangrijk zou zijn. Vooral niet ver liezen heb je dan in je hoofd en heel stiekem denk je: als we daar toch eens zouden kunnen winnen. Dan krijgen we kort voor de wedstrijd eerst nog een paar teleurstel lingen te verwerken. Didier die ziek wordt, Stefan die een zware knieblessure oploopt (hij zou gespeeld heb ben op Ikedia) en zelfs kort voor de wedstrijd nog Bob die af moet haken. Dan heb je het dus over drie routi niers die wegvallen. Toch wonnen we. En hoe! Door strijd te leveren. Ik heb genoten. Dejan die voor de wed strijd in de kleedkamer de boel nog eens extra op scherp zette, Gert die de gelijkmaker inleidt, en natuurlijk genoot ik van Emile, Nicky, Matthew, Jhonny, Ruud, Theo en Kalle, de jongeren. Waarvan ik er ook nog twee op de bank had, Riga en Richard. Allemaal jongens die Theo en ik kennen vanuit de jeugd. We waanden ons gewoon met het A! in de Shell Jeugdcompetitie. Met dit verschil dat er in Groningen 11.000 toeschouwers zaten die natuurlijk bijna allemaal op de hand waren van de tegenstander. Als je dan wint dan ben je trots als trainer. Hier heb ik het voor gedaan en daarom wilde ik er ook van genieten. Maar pas op, we hebben het over jonge talenten. Dat soort jongens moet om ver der te komen ook fouten mogen maken. Veel meer trouwens dan bij de jeugd voelde ik in de dagen voor de wedstrijd de druk toenemen. Theo, Abe en ik zijn dan ook heel intensief met de strijdwijze bezig geweest. We hebben er bijvoor beeld enorm op gehamerd dat we hoe dan ook grip op het middenveld moesten houden. Het liep eigenlijk prima, ledereen was honderd procent bezig met het winnen van die wedstrijd. Daarom baalde ik ook van die gele kaart van Nicky wegens praten. Hij moet gewoon tot tien tel len en zijn mond houden. Zoals Emile dit keer gelukkig wel deed. Er is er maar één die tegen de scheidsrechter praat en dat is Dejan, onze aanvoerder. Het zijn allemaal stappen in het proces naar volwassen heid. Volwassen worden als profvoetballer. Om dat zo snel mogelijk te bereiken hebben we bijvoorbeeld ook geoefend uit tegen West Ham United. Ik weet zeker dat we baat hebben bij dat tripje als we straks voor het UEFA Cup-toernooi op pad gaan. Ik heb trouwens niks te kla gen over de manier waarop iedereen bezig is. Zaterdagavond voor de wedstrijd in Groningen was iedereen om elf uur op z'n kamer. Dat was vroeger toen ik zelf nog prof was wel anders. Ik mis soms zelfs een zekere ontspannenheid. Dan is het aan ons als trainers dus de taak daarvoor te zorgen, want een heel seizoen op je tenen lopen houdt niemand vol. Ajax vandaag wordt een ander verhaal dan Groningen. Hoe houden we ons tegen een ploeg met zoveel kwa liteit? Dat is ook voor ons een vraag. Punten kan ik u niet beloven, wel dat we er brutaal tegenaan gaan om het Ajax zo moeilijk mogelijk te maken. Tot de volgende keer. Voor ieder één Vitesse Vitesse - Ajax 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 16