Maarten Stekelenburg van Jong Ajax, is deson danks een uitstekende vervanger gebleken. Ondanks vele speculaties draagt Christian Chivu ook dit seizoen nog steeds de aanvoerdersband. De verdediger stond volgens de nationale en internationale media nadrukkelijk in de belang stelling van Internazionale en Real Madrid, maar geeft bij de start van de competitie gewoon weer leiding aan de Amsterdamse defensie. De vraag rijst of Ajax de eigen aanhang tevreden kan houden. De goede voorbereiding ten spijt, het echte werk moet nog beginnen en het eerste competitieduel in de eigen Arena tegen FC Utrecht werd pas twaalf minuten voor het eind beslist en maar moeizaam gewonnen. Ook is het interessant om te zien of de ploeg niet teveel leunt op de kwaliteiten van Rafael van der Vaart, één van de grootste talenten op de Europese velden. De 19-jarige middenvelder was vorig sei zoen goed voor veertien doelpunten in twintig wedstrijden. Neo-international Van der Vaart heeft een neusje voor de goal en maakt, nog belangrijker, louter beslissende doelpunten. Vorig jaar miste Van der Vaart een aantal wed strijden door een meniscusblessure. Kijkend naar zijn huidige spel lijkt de geboren Heemskerker hier geen last meer van te hebben. De aanhang wil prijzen zien, de ploeg zelf wil dat ook. De toe komst zal uitwijzen of het opgedane zelfvertrou wen in een altijd nietszeggende voorbereiding hetzelfde beeld zal schetsen. Voor ieder één Vitesse Vitesse - Ajax 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 14