r Ajax wil weer voor vol worden aangezi v; /n? m a ONZE GASTEN Matthew Amoah in duel met Bergdolmo en Heitinga in de uitwedstrijd van vorig seizoen staan inmiddels ook alweer in de prijzenkast. Het eigen Amsterdam Tournament werd voor de tweede achtereenvolgende keer winnend afgesloten en ook de Johan Cruijff Schaal werd door een 3-1 overwin ning op PSV prooi voor de ploeg van Ronald Koeman. Feit is dat Ajax in officiële optredens sinds april van dit jaar niet meer heeft verloren. De laatste nederlaag dateert van 31 maart toen uit gerekend Vitesse met 3-1 in Gelredome wist te winnen. Mooie cijfers voor trainer Ronald Koeman, die weinig nieuwe gezichten in zijn selectie heeft. Twee spelers werden tijdens het zomerreces gepresenteerd. Het geduld van de voormalige trainer van de Arnhemmers werd bij de overgang van Victor Sikora danig op de proef gesteld. Na een lange periode van wachten en onderhandelen kreeg de kleine aanvaller alsnog zijn droom- transfer. Direct na de komst van Sikora werd ook Nourdin Boukhari van Sparta overgenomen. Naast de beide nieuwelingen heeft Koeman de routiniers Richard Witschge (32) en Aron Winter (34) teruggehaald. De door Co Adriaanse afge dankte ex-internationals hebben onder Koeman weer een plek in de selectie gekregen. Een ande re routinier, Fred Grim, heeft zijn plaats onder lat afgestaan aan de jeugd. De Roemeen Bogdan Lobont en de Australiër Joey Didulica mochten het onderling uitmaken, maar zijn beiden door blessures tijdelijk uit beeld. Derde doelman. Ajax leeft weer in Amsterdam en de stemming onder spelers en publiek is euforisch te noemen. Kijkend naar de behaalde resultaten is dat ook niet zo vreemd. De ploeg heeft een uitstekende voorbereiding achter de rug waarin Europese topclubs als Celtic, Manchester United en Barcelona werden verslagen. De eerst trofeeën

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 13