f klRi' iP'U f "liiSi J^^ssêêÈ. AJAX-SHIRT n"'wiiiii|iiii|| SCHARF Sikora houdt Mark van Bommel van de bal. verblijf in Londen. Terwijl Sikora een dertien uur durende medische keuring moest doorstaan, kreeg een Arnhemse delegatie te horen dat Fulham de transfersom gespreid overvierjaar wilde betalen. Dat kon de club niet behappen en met de staart tussen de benen verlieten de vertegenwoordigers van Vitesse de Engelse hoofdstad. Sikora zelf had inmiddels ook al ondervonden dat er iets niet pluis was. Een verschil van mening over het contracteren van de buitenspeler, tussen Fulham-manager Jean Tigana en technisch directeur Franco Baresi, lag hier aan ten grondslag. Vitesse zocht alsnog toenadering tot Ajax en binnen een dag was de transfer naar Amsterdam geregeld. Sikora, die vier dagen en drie slapeloze nachten in Londen verbleef:„Eenmaal bij Fulham aangekomen, merkte ik al snel dat er een wazige sfeer heerste. Er klopte iets niet. Dingen waren niet geregeld zoals het behoorde. Ik belde daar iedere dag met mijn vriendin over. Op een gegeven moment was de maat vol. Zoveel desinteresse, ik vond het genoeg zo. Dus besloot ik mijn biezen te pakken. Op donderdag 18 juli vloog ik terug naar Nederland en in het weekeinde dat volgde, kwam Vitesse alsnog tot over eenstemming met Ajax. Gelukkig maar. Ajax is altijd mijn eerste keus geweest." Inmiddels mag Victor Sikora zich bijna een maand Ajacied noemen. In deze periode werkte hij hard aan zijn conditie, leerde hij zijn elftalgenoten kennen en paste hij zich aan aan het hogere niveau van Ajax. In het Amsterdam Tournament liet hij al veelbelovende dingen zien. Maar nude competitie vandaag echt van start gaat, wil de 24-jarige international er staan. Klaar om als godenzoon de hemel te bestormen: „Dit elftal herbergt een flink aantal fantastische voetballers. De sfeer is meer dan goed, ik ben heel blij dat ik tot deze selectie kan behoren. Ik ben ervan overtuigd dat we veel kunnen bewerkstelligen, al zal het niet makkelijk worden het succes van vorig seizoen te evenaren." Een ding staat voor Sikora vast. De komende jaren zal hij in de kleedkamer een lekker gevoel hebben: „Flet voelt heerlijk om het Ajax-shirt om je schouders te hebben. Iedere keer dat ik het aantrek, krijg ik een speciaal gevoel van binnen." Arnout Verzijl Sikora scoort tegen Manchester United. De duurste verdediger ter wereld, Rio Ferdinand, kan dat niet verhinderen. ndag 18 augustus AJAX FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7