BUITENSPELDOELPUNT zondag 18 augustus AJAX - FC UTRECHT Eerst werden de popsterren van Manchester United terechtge wezen met 2-i en daarna vochten de rood-witten zich terug tegen FC Barcelona. Een 1-3 achterstand werd omgebogen tot een 4-3 overwinning. De media, trainers én supporters waren posi tief verrast door het fanatisme, de werklust, de klasse en de homogeniteit in het elftal van Ajax. Zowel Ronald Koeman als Louis van Gaal stonden versteld van de kwaliteiten, die dit Ajax de laatste tijd vertoont. „Ik heb van Barcelona genoten in de eer ste helft en van Ajax in de tweede", sprak van Gaal. „De manier waarop ze er alles aan deden. Daar houd ik van. Er straalde veel ambitie uit van dit team. En als je dan kijkt naar de koppies van teleurstelling bij onze jongens, terwijl het om een wedstrijd in de voorbereiding gaat, dan ben ik trots", aldus de coach van FC Bar celona. De winst op PSV voor de Johan Cruijff Schaal maakt de verwachtingen voor komend seizoen alleen nog maar groter. Ajax had het in het begin moeilijk, maar wist door goals van Mido en 'Man of the Match' Rafael van der Vaart uit te lopen naar een gemakkelijke en overtuigende 3-1 overwinning. Daarmee legde Ajax voor de vierde maal in de jonge historie beslag op de Supercup. De eerste club die Ajax dit seizoen in eigen huis ontvangt, is FC Utrecht. Geen onbekende voor Koeman en zijn mannen. De ploeg uit de Domstad heeft nog een appeltje met de Amsterdammers te schillen, na de sensationele Amstel Cup finale van vorigjaar. In de extra tijd won Ajax afgelopen mei met 3-2 door een doelpunt van Zlatan. De verlenging was noodzakelijk na een blunder van grensrechter René Kloeg,die in de laatste minuut van de reguliere speeltijd een buitenspel- doelpunt van Wamberto over het hoofd zag. Ajax pakte de dubbel en FC Utrecht zag de enige kans op een prijs aan zich voorbij gaan. Dat stak (en steekt) nog steeds bij de mensen uit Nieuw Galgenwaard. De ploeg van trainer Foeke Booy (vervan ger van de vertrokken Frans Adelaar, red.) zal er vandaag alles aan doen om het Ajax moeilijk te maken en minimaal een puntje mee naar huis te nemen. De statistieken laten echter zien, dat dat schier onmogelijk is. Van de laatste zes wedstrijden in de ArenA won FC Utrecht er maar één; in 1998 met 1-2. Het betrof een duel op de laatste speeldag, terwijl Ajax al kampioen was. Vorig seizoen won Ajax met 1-0 door een treffer van Mido. De grootste overwinning behaalde Ajax in 1999, toen FC Utrecht met 5-2 opzij werd gezet. FC Utrecht kent niet veel nieuwe gezichten dit seizoen. Zlatan ibrahimo- Azubuike Oliseh (RBC Roosendaal), Dennis van den Berg (TOP vic stijlvol in actie. Oss, verhuurd), Ruud Berger (Emmen, verhuurd), Tibor Dombi De zweed toonde (Debrecen, Hongarije), Donny de Groot (Emen, verhuurd), zich in de voorbe- Ferdinand Katipana (Cambuur Leeuwarden, verhuurd) en reiding uiterst Dennis van der Ree (nog nader te bepalen) zijn vertrokken, en productief, maar daarvoor in de plaats zijn slechts de verhuurde Rodney Cairo moest tegen psv (Cambuur Leewarden), Marinus Dijkhuizen (Emmen) en Jordy op de bank plaats- Zuidam (Go Ahead Eagles) teruggekeerd. Natuurlijk kent FC nemen. Utrecht nog steeds keeper Harald Wapenaar, de excentrieke vleugelverdediger Stijn Vreven, de Belgische middenvelder met de mooie vrije trap Stefaan Tanghe en het gouden spitsen- koppel Dirk Kuijt en Igor Gluscevic. Van de huidige selectie heeft alleen aanvaller Dave van den Bergh een Ajax-verleden. Hij speelde van 1995 tot 1997 bij de Amsterdammers. FC Utrecht kent een goed basiselftal met hard werkende voetballers die vooral in thuiswedstrijden onverslaanbaar lijken. Ajax ging vorig seizoen met 3-1 onderuit in Nieuw Galgenwaard en heeft dus nog iets recht te zetten. Op weg Victor Sikora viert, naar een succesvol seizoen 2002/'03, wederom een jaar vol samen met zijn prijzen voor een ambitieus en veelbelovend Ajax! uitbundige ploeg- maten, zijn eerste Patrick Leemans titel als Ajacied.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5