Ontmoeting om Op een mooie voorjaarsavond in maart 1994 troffen Ajax en Parma elkaar in de achtste finale van de Europa Cup II. De Italiaanse club had deze beker een jaar eerder veroverd, terwijl Ajax aan de vooravond stond van grote successen. Tijdens het duel bleek de ploeg van technisch- directeur Louis van Gaal nog net een Europees maatje te klein: 2-0. HET ENIGE DUEL TUSSEN AJAX EN PARMA BÜÜB-IIMÖRÏF De 0-0 in Amsterdam bood Ajax de mo gelijkheid om in Italië een positief resul taat te boeken. „Er waren thuis bijzonder weinig kansen, ik geloof alleen een paar voor ons", zegt Danny Blind. „Buiten de uitslagen herinner ik me niet veel meer. Het zijn ook niet de wedstrijden waar ik met veel plezier op terugkijk." Vooral aan de uitwedstrijd zullen de Amsterdam mers geen goed gevoel hebben over gehouden. Zij werden weggespeeld, hoe wel de einduitslag anders doet vermoe den. „Ik weet nog dat we volledig kans loos waren, maar dat de stand binnen de perken bleef. We moesten natuurlijk op jacht naar de 2-1, omdat we gelijk moes ten maken. Ajax speelt altijd al open, maar doordat we moesten aanvallen, werd het er achterin niet dichter op." In Amsterdam eindigde de wedstrijd in 0-0, maar bij de return in Italië waren de Nederlanders volkomen kansloos. Ajax werd dooreen messcherp counterend elf tal weggetikt. De 2-0 thuisoverwinning (doelpunten Minotti en Brolin) bracht Parma naar de kwartfinales van het Euro pa Cup li-toernooi. De toenmalige aan voerder Danny Blind zei na afloop aange slagen dat het ook 7-0 had kunnen zijn. Ruim acht jaar later klinkt de libero - die inmiddels de A-junioren van Ajax traint - genuanceerder. „Parma had natuurlijk gewoon een goed elftal met een aantal fantastische spelers. Ik herinner me ook dat wij enkele jongens misten. Niet al leen Litmanen (geblesseerd, red.), maar nog een paar anderen (blessures van Oulida en Ronald de Boer, Finidi was weg met de Nigeriaanse ploeg, red.)." Ook Ajax was in die tijd onder leiding van Louis van Gaal behoorlijk aan de weg aan het timmeren, hoewel niemand ver moedde dat er een gouden periode stond aan te komen. Dit jaar bleek het jonge elftal van Louis van Gaal nog niet rijp genoeg, één jaar later werd reeds de Champions League gewonnen. Maakte de wedstrijd tegen Parma deel uit van het rijpingsproces van de jonge groep? Danny Blind ziet het anders. „We konden natuurlijk nooit weten wat daar- elkaar was. Een team dat ook in Italië aan de weg timmerde." Parma deed dat in derdaad. Eén seizoen eerder had het de eerste Europese hoofdprijs gewonnen door FC Antwerp op Wembley met 3-1 te verslaan. Na de overwinning op Ajax zou de ploeg voor de tweede achtereenvol gende keer de finale halen, nadat in de halve finale van Benfica werd gewon nen. Tijdens de finale was Arsenal echter met 1-0 te sterk. Danny Blind (Foto: Pix Online/Stanley Contha) na ging komen. We hadden een jonge groep, Rijkaard was zojuist van AC Milan teruggehaald, maar hij moest ook zijn plek nog vinden. Niemand had kunnen weten hoe we ons zouden ontwikkelen." Daan Schippers Ronald de Boer in fel duel met enkele Italiaanse tegen standers. Ajax werd door Parma in 1994 uitgeschakeld in de UEFA Cup. (Foto: Pix Online/ Stanley Contha) Met moeite lepelt Blind enkele spelers op die destijds namens Parma uitkwa men. Antonio Benarrivo - die sinds 1991 voor Parma speelt - Lorenzo Minotti - één van de doelpuntenmakers - de Colombi aan Faustino Asprilla en de bikkelharde verdediger Luigi Apolloni. „Het was een goede ploeg die al een aantal jaren bij Vrij 2 augustus zo 4 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 37