JES2EROLSEN IS AJAX BLIJVEN VOLGEN Hoewel Jesper Olsen Ajax al weer achttien jaar geleden verruilde voor Manchester United, volgt hij de ontwikkelingen in Amsterdam nog op de voet. Het liefst was de voormalige linksbuiten deze dagen bij het treffen van de belangrijkste clubs uit zijn actieve loopbaan geweest, maar zakelijke verplichtingen houden hem in Denemarken. Overigens werkt en leeft hij nog steeds in Engeland. PRACHTIGE TIJD 1 Lid van een unieks generatie De Deense aanvaller raakt direct en thousiast als zijn verleden wordt aan gesproken. „Mijn drie seizoenen bij Ajax waren in één woord fantastisch. Ik mocht er de opkomst meemaken van een voor Nederland unieke generatie met onder anderen Marco van Basten, Frank Rijkaard, Ronald Koeman, Gerald Vanenburg en John van 't Schip. We werden twee keer kampioen en vero verden met onze goede ploeg ook nog eens de KNVB-beker. Mijn eerste prof club heeft een aparte plaats in mijn leven, want aanvankelijk kon ik me am per voorstellen hoe diep de voetbal traditie is geworteld in Amsterdam. Ik houd nog steeds vol dat de Eredivisie voor een speler de beste competitie blijft om een buitenlands avontuur te starten." Typerend voor Olsen is dat zijn herinne ringen vooral teruggaan naar het sei zoen 198i/'82: „Ik debuteerde in de uit wedstrijd tegen Willem II, die we met 1-7 wonnen. Het geweldige gevoel wan neer je voor het eerst het shirt van Ajax mag dragen, dat zal ik nooit vergeten. Natuurlijk sta ik ook nog wel eens stil bij de toppers tegen Feyenoord en PSV. Ik vond het prachtig om bijvoorbeeld in De Kuip te spelen. Of wat te denken van onze 3-0 zege op de Eindhovenaren in het Olympisch Stadion. Dat was de ont moeting waarin Spren Lerby twee keer ontzettend hard uithaalde en Jung Moo Huh Johan Cruijff werkelijk elke meter op het veld volgde." In de zomer van 1984 maakte de kleine, snelle Deen de overstap naar Manches ter. „Het was voor mij moeilijk om te wennen aan de fysieke speelstijl in Engeland en het feit dat daar geen win terstop is. Achteraf concludeer ik dat ik voor twee fantastische clubs heb ge speeld. Want ook bij United heb ik een prachtige tijd gehad. Ik denk dan direct aan de finales om de FA Cup tegen Wat ford en Everton. Of aan de klassiekers tegen Liverpool FC. Het viel me daar alleen tegen dat we telkens naast het kampioenschap grepen." Nadat Olsen zijn actieve loopbaan beëindigde, bleef hij zijn voormalige werkgevers volgen. „Het wordt voor Ajax tegenwoordig steeds moeilijker, omdat jonge spelers sneller voor het buitenland kiezen. Hoe de situatie nu bij de start van het nieuwe seizoen is, kan ik niet beoordelen. Ik kom hooguit zeven a acht keer per jaar naar Neder land. Mijn laatste bezoek was de UEFA Cup-wedstrijd tegen FC Kopenhagen van afgelopen seizoen. Ik ben vooral benieuwd hoe Ajax gaat presteren in de Champions League. Ik denk dat de Am sterdammers de goede weg zijn inge slagen sinds de komst van Ronald Koe man als trainer." Momenteel verblijft Jesper Olsen in De nemarken om het vervolg van de Euro pese toernee van Manchester United voor te bereiden. Hij werkt bij de Pro Active Sports Group, afdeling Engeland. Spren Lerby is zijn collega op de Neder landse markt. Olsen: „We ontwikkelen allerlei activiteiten in de sportwereld. Marketing, hospitality, maar wij helpen ook bij het begeleiden van spelers. Eén van de voetballers die ons bedrijf onder zijn hoede heeft, is Andy van der Meyde." Jan Leerkes Jesper Olsen in zijn glorietijd. (Foto: Ceorge Verberne) Vrij 2 augustus zo 4 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 35