SELECTIE BARCELONA ROUTINIERS Roberto Bonano (Arg) Robert Enke (Dui) Victor Valdés (Spa) VERDEDIGERS Patri kAndersson (Zwe) Philippe Christanval (Fra) Frank de Boer (Ned) Carles Puyol Saforcada (Spa) Fernando Navarro (Spa) Michael Reiziger (Ned) MIDDENVELDERS: Phillip Cocu (Ned) Gabriel Gabri (Spa) Gerard (Spa) Luis Enrique (Spa) Gaizka Mendieta (Spa) Thiago Motto (Bra) Juan Roman Riquelme (Arg) Fabio Rochemback (Bra) Sergio Santamaria (Spa) Xavi (Spa) AANVALLERS Dani (Spa) Geovanni (Bra) Patrick Kluivert (Ned) Marc Overmars (Ned) Javier Saviola (Arg) COACH: Louis van Gaal (Ned) TRANSFERS FC BARCELONA: KEEPERS: In: Robert Enke (Benfica) Juan Roman Riquelme (Boca Juniors) Gaizka Mendieta (Lazio Roma) Out: Rivaldo (n.n.b.) Abelardo (Deportivo Alavés) Francesco Coco (Internazionale) Richard Dutruel (Rennes) José Manuel Reini (Villareal) Sergi Barjuan (Atlético Madrid) Luis Enrique in actie tijdens de Champions League-wedstrijd tegen Bayer Leverkusen. (Foto: Pix Online/Stanley Contha) te zijn en goed op de financiën te letten. Anderzijds denken Catalanen vaak dat zij het geld verdienen dat in de rest van het land wordt opgemaakt. In zo'n sfeer is het voor Van Gaal moeilijk zaken doen tijdens de huidige malaise in de voetbal wereld. Om meer te kunnen investeren, moet hij eerst sterren verkopen, maar de andere grootmachten van het interna tionale voetbal hebben daar gewoon weg het geld niet voor. Bovendien gin gen Rivaldo en de club uit elkaar, waar door FC Barcelona geen geld voor hem incasseert, alleen 'Kily' Gonzalez (Valen cia) prijkt nog bovenaan het verlang lijstje van de voormalige bondscoach. Desondanks beschikt Van Gaal over een selectie die overloopt van de aanspre kende namen. Robert Enke wordt waar schijnlijk zijn eerste doelman, met Ro berto Bonano als goed alternatief. Als derde keus schuift de Nederlander waar schijn lijk de talentvolle Victor Valdés naar voren, nu Reyna is verkocht aan Villarreal en Dutruel overstapte naar Alaves. In de achterhoede zag Van Gaal verschil lende routiniers vertrekken. De van AC Milan gehuurde Fernando Coco keert terug naar Italië, waar hij werd geruild met Clarence Seedorf en nu dus uitkomt voor Internazionale. Sergi koos voor pro movendus Atlético de Madrid, terwijl Fernando Abelardo zich voortaan net als Dutruel ploeggenoot mag noemen van Jordi Cruijff bij Alavés. Met name voor de linksbackpositie heeft de oefenmeester weinig opties. Omdat de transfer van Juan- fran van Celta de Vigo door de bovengenoem de financiële perikelen ook nog steeds niet doorging, kiest hij waar schijnlijk voor de door hem vaak succesvol be proefde methode uit Amsterdam. Hij geeft zo goed als zeker de jonge Fernando Navarro een kans in de basis. Voor de andere plekken in de de fensie gaat het tussen vertrouwde namen. Carles Puyol,Michael Rei ziger, Patrik Andersson, Frank de Boer en Chris tanval strijden waar schijnlijk om drie basis plaatsen. Op het mid denveld lijkt Phillip Co cu zeker van zijn posi tie, terwijl aanvaller Patrick Kluivert onder Louis van Gaal zich waarschijnlijk ook weinig zorgen hoeft te maken. Dat is opmerkelijk, gezien de overige talenten die de trainer voor beide linies tot zijn beschikking heeft. Hier slechts een greep: Gabri, Xavi, Ge rard, Luis Enrique, Marc Overmars, Ri quelme, Mendieta en Javier Saviola. Al met al een fantastische selectie, maar de lat ligt voor de Nederlander en voor zitter Gaspart erg hoog. Vanaf de eerste dag dient de ploeg zich te ontpoppen tot een directe concurrent van het overtuigende Real Madrid. Daar bij dient zij nu de hoofdprijzen te win nen. Dat moet vanaf de eerste dag in de voorbereiding ge beuren, want in au gustus staat de kwalificatie voor de Champions League al op het program ma. En iedereen bin nen Barcelona weet wat er gebeurt bij de eerste de beste tegenslag. Dan ver dwijnt het voordeel van de twijfel als sneeuw voor de zon. Jan Leerkes Vrij 2 augustus zo 4 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT Zaterdag 24 juli 1999 kwam FC Barcelona op bezoek bij de Koninklijke UD. De Catalanen, waar Jari Litmanen zijn debuut maakte, wonnen met 1-7. Van Gaal overlegt met zijn assistent Koeman. (Foto: Pix Online/ Stanley Gontha)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 17