PERSPECTIEF RUSTIG VAARWATER Rafael van der Vaart (Foto Pix Online/Jan Kanning) Talent Johnny Heitinga miste door een zelfde knieblessure ook het grootste deel van het seizoen. Positieve uitzonderin gen waren Maxwell,die een betere mid denvelder dan linksback bleek te zijn en Steven Pienaar.de lichtvoetige midden velder die dankzij zijn spel bij Ajax zelfs een plek afdwong in de WK-selectie van het Zuid-Afrikaanse nationale elftal. Op dat toernooi in Japan en Zuid-Korea kwam de begaafde spelbepaler overigens geen minuut in actie. Andy van der Meyde maakte, dankzij zijn goede spel, zijn opwachting in het Ne derlands elftal. Hij beloonde zijn basis plaats met een doelpunt in de oefen interland tegen de Verenigde Staten. De spitspositie was misschien wel de meest besproken plek in het elftal. Het talent van Zlatan kwam nog niet tot ont plooiing, maar een andere nieuwkomer liet wel van zich spreken. En niet alleen doordat hij met een Ferrari 306 Modena naar de training kwam. Ahmed 'Mido' Hossam, aan getrokken als linksbuiten, toonde aan dat zijn kwali teiten op een heel ander vlak liggen. Op negen nam hij na de winterstop de taak van Rafael van der Vaart over en liet liefst twaalf treffers aantekenen. Hoewel Nikos Machlas tot hetzelfde aantal doelpun ten kwam, lijkt de inmid dels getrouwde Egypte naar de meeste kans te maken om komend sei zoen de spitspositie in te nemen. De verwachtingen voor ko mend seizoen zijn weder om hoog. Dat de selectie goeddeels intact is geble ven, mag gerust een won der worden genoemd. De belangstelling van diverse topclubs voor Cristian Chi- vu deed vrezen voor het vertrek van de 21-jarige centrale verdediger. Ook Andy van der Meyde en Rafael van der Vaart ston den veelvuldig in de be langstelling van buiten landse clubs. Dat de top pers van het elftal in ieder geval nog één jaar blijven, betekent dat zij perspectief zien in het talentvolle team. Voor het eerst gaat de ze jonge selectie de Champions League Daan Schippers in. Aan de hand van een trainer, die zelf FC Barcelona al eens naar de winst in de Champions League schoot en als speler genoeg 'Europese' ervaring heeft. Even leek het erop alsof Ajax met de Bel gische verdediger Jelle van Damme - de stagiair van GBA die vorig seizoen tegen Sparta zijn debuut maakte - de enige aankoop had gedaan. Hij werd voor drie jaar vastgelegd. Na een lange zenuw slopende soapserie tussen Ajax, Vitesse en Fulham belandde echter ook de wa- tervlugge vleugelaanvaller Victor Sikora in Amsterdam. Eén dag nadat hij een contract voor vier jaar tekende, deed Nourdin Boukhari hetzelfde. De techni sche aanvaller is afkomstig van Sparta. Een verrassende aankoop waarmee Ajax niet alleen een Nederlands international (Sikora), maar ook een Marokkaanse inter national inlijfde. Het lijkt erop alsof Ajax na een aantal rumoerige jaren weer in rustig vaar water is beland. Zolang de resultaten goed zijn, is er geen haan die naar oproer kraait. De verbeterde onderlinge ver standhouding tussen de spelers is dui delijk voelbaar en in de ArenA is de sfeer dankzij de successen veel beter gewor den. Een jonge, gretige selectie en een jonge, gretige trainer. Wie weet staat Ajax opnieuw aan het begin van een gouden bloeiperiode. Een ding is zeker, zoals de Engelsen zeggen: the best is yet to come. Richard Witschge geconcentreerd tegen Emmen. (Foto Pix Online/ Jan Kanning) Vrij 2 augustus zo 4 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11