Een jonge groep met een aretiae trainer DE TALENTVOLLE SELECTIE VAN AJAX Het duurde drie lange jaren voordat Ajax weer een kampioenschap op zijn naam schreef. Direct daarna werd ook de Amstel Cup binnengehaald, waardoor 2002 nu ai een fantastisch jaar is. Ajax terug aan de top, but the best is yet to come. ONTLADING ROERIG Het gaat te ver om het winnen van de dubbel van afgelopen seizoen alleen toe te schrijven aan de komst van oefen- meester Ronald Koeman (met assisten ten Ruud Krol en Tonnie Bruins Slot in zijn kielzog). Dat zou de kwaliteiten van zijn voorganger Co Adriaanse tekort doen. De aanstelling van de nieuwe trai ner heeft ontegenzeggelijk in zeer sterke mate bijgedragen aan de successen. Het belangrijkste aandeel van de ex-interna tional is misschien het creëren van een eenheid binnen de selectie. Ajax is een vriendenploeg, niet in de laatste plaats dankzij de voormalige libero over wie de voetballers eind vorig seizoen zeiden dat hij niet alleen wordt gezien als trainer, maar ook als vriend. Het was geen gemakkelijk seizoen waar- Bogdan Lobont in Ajax de dubbel veroverde. Tot twee (Foto: Pix Online/ keer toe was dat te merken aan de ont- Peter Hagenaars) lading na de beslissende wedstrijden van afgelopen seizoen. In de Nijmeegse Goffert sprak de uitbundige feestvreug de voor zich, nadat de titel definitief naar Amsterdam was gehaald dankzij een 2-0 overwinning op NEC. Oprechte vreugde, spelers die het letterlijk uitschreeuwden, in eikaars armen sprongen en niet wis ten wat ze met hun emoties aan moes ten. Eén week later werd er opnieuw gefeest nadat, met enig fortuin, de Amstel Cup was veroverd. De uitbundige en oprechte vreugde was eenvoudig verklaarbaar. Behalve Fred Grim en André Bergdplmo had geen van de Ajacieden ooit een prijs in de wacht gesleept. Laat staan twee. En dat na een moeilijk seizoen, waarin de spelers te maken kregen met een trainerswissel, veelvuldig kritiek op hun functioneren en sommigen van de hel in de hemel belandden. Vrij 2 augustus zo 4 augustus AMSTERDAM TOURNAMENT Neem Jan van Halst. Onder Adriaanse werd de middenvelder verbannen naar kleedkamer twee en verpieterde hij op het trainingsveld. Sinds de komst van Koeman groeide hij echter uit tot één van de pijlers onder het succes. Of neem Zlatan Ibrahimovic. Hij werd binnenge haald als Zweedse held, verguist tijdens het seizoen, maar schoot wél de Golden Goal in de Amstel Cup-finale binnen. Hoezo het kan verkeren? Andere spelers die een roerig seizoen doormaakten? Cristian Chivu werd door Koeman gebombardeerd tot aanvoerder en speelde vervolgens, met een degelijke André Bergdplmo aan zijn zijde, de ster ren van de hemel. Of neem Rafael van der Vaart, de ster van de eerste helft van het seizoen met 14 doelpunten, die door een knieblessure daarna niet meer in actie kwam.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 10