VOORWOORD AG OVV - A J AX Ajax is er trots op u te mogen begroeten bij deze oefenwedstrijd in de voorbereiding op het seizoen 2002/2003. Ajax is niet alleen trots op u, Ajax is, daar staan we met onze Amsterdamse bluf om bekend, ook trots op zichzelf. Want wie is er landskampioen? Ajax! En wie won de Amstel Cup? Ajax! En wie zorgde voor een sensatie door met zijn tweede team tot de halve finales van de Amstel Cup door te dringen? Ajax! En wie versloeg Liverpool met 3-1 om het Amsterdam Tournament te winnen? Ajax! Amsterdamse bluf? Nee, Ajax staat daar waar Ajax hoort te staan. Ajax was afgelopen seizoen de beste van Nederland dankzij echte Ajacieden. Vergis u niet, daarbij rekenen wij uiteraard ook onze voorbeeldige captain Cristian Chivu of bij voorbeeld verdediger-met-Ajax-hart Hatem Trabelsi toe. Maar trots zijn wij bij Ajax zeker ook op de echte Ajacieden die via de jeugdopleiding zijn doorgestroomd: Rafael van der Vaart, ondanks een knie-blessure topscorer met veertien doelpunten, Johnny Heitinga en Andy van der Meyde, die zijn debuut maakte in het Nederlands Elftal. De Ajax-opleiding gaat ons de komende jaren heel veel plezier bezorgen. Ajax werd namelijk tijdens het seizoen 2001/2002 niet alleen aan de top sterker. Over de hele breedte manifesteerde Ajax zich zoals Ajax zich pleegt te manifesteren. Ajax 1 van Ronald Koeman werd landskam pioen en won de Amstel Cup. Jong Ajax van Jan Olde Riekerink werd landskampioen en drong door tot de halve finale van zowel de Amstel Cup als de Amstel Cup voor tweede elftallen. De A1 van Danny Blind werd land skampioen en die titel was ook weggelegd voor de B1 van Wim Kwakman. Bovendien werden de C1, de D2, de F1, het derde zaterdagelftal en de veteranen kampioen. Bovendien bereikte Ajax een aantal mijl palen in de Eredivisie waaraan geen club kan tippen. Sinds de invoering van de Eredivisie in 1956 speelde Ajax zijn twee duizendste wedstrijd, boekte zijn duizendste zege en maakte (met dank aan Andre Berg- dolmo) zijn vijfduizendste doelpunt. Dat Ajax presenteert zich vandaag aan u. Bezig met de voorbereiding op een nieuw seizoen waarin behalve de bestaande uitda gingen Ajax zich ook mag gaan meten met de groten van Europa in de Champions League. U begrijpt vast dat Ajax zich trots voelt. Goed voor u, dat u vandaag naar Ajax komt kijken. Ik weet zeker dat Ajax vandaag zijn uiterste best zal doen om u een aanrekke- lijke wedstrijd voor te schotelen. Mag u dus best een beetje trots zijn op u zelf, dat u daar getuige van bent. Veel plezier vandaag en hopelijk ook nog eens tot ziens in de Amsterdam ArenA bij de thuiswedstrijden van Ajax, Arie van Eijden, Algemeen-directeur AFC Ajax. P.S.: alle informatie over Ajax, nu ook over hoe u een wedstrijd van Ajax kunt bezoe ken, vindt u op www.ajax.nl N T

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5