Be Quick 100 jaar Wanneer zal het geweest zijn? 1996? 1997? In ieder geval een flinke tijd terug, dat de Jubileum-commissie zo zoetjes aan gestalte kreeg. Leden werden geselecteerd op diverse capaciteiten. De een vanwege zijn administratieve vaardigheden, de ander vanwege zijn commerciële kwaliteiten cn nog weer anderen ïn het licht van creativiteit of "connecties". Er lagen nog draaiboeken van vorige jubilea en dan komen de eerste bijeenkomsten in de agenda te staan. Aanvankelijk gaat het dan nog om de grote lijnen, maar dan ontstaan er sub-groepen en gaat het hele zaakje breeduit in de voorbereiding. Iedereen was er voor 100% van overtuigd en gemotiveerd om er een absolute kraker van te maken en nu, zo'n drie maanden na de het jubileumweekend, is er nog steeds de euforie over het uitkomen van de stoutste verwachtingen. Het lijvige draaiboek kende menig ingrediënt waarom iets zomaar fout zou kunnen lopen. Onvoorspelbare, wellicht over het hoofd geziene, détails die roet in het eten konden gooien. Maar niks hoor. Alles waar we van droomden en zo hard voor gebuffeld hadden kwam uit en dat gaf een heerlijk gevoel. Voorafgaande aan het weekend had Be Quick regelmatig en uitgebreid de diverse media weten te bereiken en op de zaterdag-Markt was er een blauwwitte kraam, waar honderden ballonnen aan de voorbijgangers werden uitgereikt. Er waren diverse Be Quick-artikelen te koop en De Strodorpers liepen in clubtenue de binnenstad op te vrolijken met hun gezellige muziek. In de Wijnhuistoren speelde beiaardier Gert Oldebeuvink onze liedjes en zo kon het niemand ontgaan dat Be Quick 100 jaar werd. De presentatie van het ronduit fabuleuze Jubileumboek, dat geschiedde met de uitreiking van het eerste exemplaar aan burgemeester Gerritsen in de Burgerzaal, was al een voorbode van wat er allemaal nog komen ging en op welk hoog niveau zich dat af zou spelen. Enkele dagen later rolde de dikke Jubileumkrant in een oplage van 38.000 stuks bij de mensen in de bus en de reacties hierop waren zonder uitzndering zeer positief. Op vrijdag 5 april vond eerst de Buitengewone Ledenvergadering in Het IJsselpaviljoen plaats. Een indruk wekkende bijeenkomst waar diverse onderscheidingen voor langdurig lidmaatschap of bijzondere ver diensten werden uitgereikt door voorzitter Ton Peters. De heer Peters zou later diverse complimenten in ontvangst mogen nemen voor zijn toespraken en presentatie gedurende de diverse onderdelen van het programma. Hierna was het tijd voor de Reünie en deze speelde zich in het gehele etablissement af. En dat niet zonder reden, want het was werkelijk mud- en mudvol. Vanuit heel Nederland, maar ook uit Zuid-Afrika, Engeland, Amerika en Zwitserland waren oude vrienden bijeen gekomen om de verjaardag van hun geliefde ver eniging te vieren. Traditioneel was er ook de tentoonstelling van (een gedeelte) van het archief, maar voor deze gelegenheid was die toch een tikkie groter dan anders het geval was. Die extra inspanning was niet voor niets, want de hele avond door werd deze druk bezocht. De zaterdag begon met de Dodenherdenking bij het graf van oud-voorzitter Henk van der Vegte. Een stijlvolle plechtigheid, die werd besloten in het clubhuis. Om 14.30 uur startte de receptie in de Buitensociëteit. In een geweldige ambiance werd het Bestuur door vele sprekers gefeliciteerd en ontving men een prachtige sculptuur van de KNVB. De muzikale omlijsting werd verzorgd door het Trio Harry Wieten en dat paste weer precies, net zoals bij het 90-jarig bestaan. In dezelfde ruimte barstte vanaf acht uur het Grote Feest los. Diverse artiesten van verschillende pluimage bezorgden de honderden aanwezigen een top-avond. En wie even op adem wilde komen kon terecht in de foyer, waar voornoemd trio de hartslag weer even tot bedaren kon brengen. De allersterksten -en dat waren er verrassend veel- waren zondagmorgen rond elf uur al weer in ons club huis voor het Frühschoppen. Hier werd vanzelfsprekend uitvoerig en enthousiast nagekaart over de voor gaande dagen. En de meningen waren unaniem: Het was topklasse geweest. Nu, dinsdag 9 juli, bewijzen we dat heel 2002 in het teken staat van het 100-jarig bestaan. U bent getuige van de wedstrijd Z.V.V. Be Quick - A.F.C. Ajax. Twee clubs die vrijwel even oud zijn en die dus enig recht van spreken hebben. Zij hebben een respectabele leeftijd bereikt en weten ook allebei hoe de toppen en dalen eruit zien. Onze gasten hebben na een paar moeilijke jaren nu weer een periode van nationale bloei en zijn gebrand op succes op de Europese podia. Wij vertrouwen erop dat beide teams u zullen vermaken en wensen u derhalve een genoeglijke avond.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7