AFRIKA CUP HEEL DICHTBIJ ■OOOWITW Daan Schippers zondag 28 april AJAX - FC DEN BOSCH ken. „Ik volg bijna al het voetbal, vooral de wedstrijden van AS Roma. Ik houd van de stijl van Cafü, ik vind hem de beste verdediger van de wereld. De Braziliaan is een bijzondere speler, ik kan veel van hem leren." Zoals Cafü de kleuren van Brazilië straks verdedigt tijdens het WK in Japan en Zuid-Korea, doet Trabelsi datzelfde voor Tunesië. Ondanks de slechte prestaties van het nationale elftal tijdens de Afrika Cup van dit jaar, verwachten de Tune- siërs veel van het WK. „Het is normaal dat iedereen teleurgesteld was na onze tegenvallende resultaten in de Afrika Cup. De fans hadden vooraf veel van ons verwacht. De technische staf en de spe lers zijn door iedere Tunesiër bekriti seerd. Het is te hopen dat we op het WK beter presteren." De veranderingen bij het Tunesische nationale elftal volgen elkaar in hoog tempo op. De Fransman Henri Michel, die één maand voor de Afrika Cup werd aangesteld, is inmiddels alweer opge stapt. Zijn plaats is ingenomen door zijn Tunesische assistenten Ammar Souyah en Kemaies Laabidi.„In het verleden heb ben zij met hun clubs goede resultaten behaald. Voor mij is het beter dat de coaches Tunesiërs zijn, dat werkt pretti- heb nog nooit de kans gehad om kam pioen te worden, wel ben ik met mijn vorige club twee keer op de tweede plaats geëindigd. Ik schat de kans dat Ajax kampioen wordt, op 95 procent. Als we deze thuiswedstrijd winnen, zijn we héél dichtbij de titel, hoewel de uitbeurt bij NEC best wel zwaar zal zijn. Alle wed strijden zijn nu moeilijk. Ik ken geen spe lers van FC Den Bosch, maar volgens mij is het een gemiddeld team. Tegen FC Groningen heeft iedereen gezien dat we het met die teams moeilijk kunnen heb ben. We moeten de laatste twee duels winnen." ledereen begint de druk van een nade rend kampioenschap te voelen, maar Trabelsi heeft daar geen moeite mee. „Bij Ajax staan we altijd onder druk, we zijn immers geen middenmoter en moe ten altijd winnen. Zelf heb ik geen last van nervositeit, ik speel constant omdat ik me goed voorbereid. Het kampioen schap is belangrijk voor de club, het publiek, de directie, iedereen wil dat we winnen. Aan het kampioensfeest wil ik nog niet denken, we moeten nog twee wedstrijden spelen." Tenslotte komt het verhaal ter sprake dat Trabelsi Ajax na één seizoen alweer zou willen verlaten. Zijn manager ver kondigde dat de Tunesiër niet tevreden is over zijn salaris. „Daar wil ik nu niet over praten. Ik wil me concentreren op het team, alles geven en mijn bijdrage leveren aan het kampioenschap. Het is het probleem van mijn manager, ik houd me nu met andere dingen bezig. Na de competitie zullen we wel verder zien." ger dan met een Braziliaan of een Frans man. Hopelijk behalen ze goede resulta ten met dit team." Met nog twee wedstrijden voor de boeg, tegen FC Den Bosch en tegen NEC, heeft Trabelsi een goede kans om de eerste landstitel in zijn carrière te winnen. „Ik

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7