Tunesische rechts f HAT EM TRABELSI Van alle nieuwe aankopen aan het begin van het seizoen, maakt Hatem Trabelsi misschien wel het meest regelmatige jaar door. De 24-jarige Tunesiër over zijn jeugd, het WK met Tunesië en de druk van een naderend kampioenschap. fiMP CLUB SPORTIF SFAXIEN SLAGVAARDIG ROODWITTE SfHAR F Hatem Trabelsi was, na Mido en Zlatan, de derde aankoop die aan het begin van dit seizoen het legioen van Ajax kwam versterken. „Een jongen die meteen in het pulletje viel," noemde Technisch Directeur Leo Beenhakker hem eind juli vorig jaar. Nog nooit eerder verdedigde een Tunesiër de roodwitte kleuren van Ajax.Trabelsi liet echter al gauw merken de juiste man op de juiste plaats te zijn. Als aanvallende rechtervleugelverdedi ger maakte Trabelsi zijn uitverkiezing voor het elftal - van eerst Co Adriaanse en later Ronald Koeman - volledig waar. Hatem Trabelsi komt 25 februari 1977 ter wereld in het onbeduidende plaatsje Ariana. Eén jaar na zijn geboorte vertrekt defamilieTrabelsiechteral naarde kust plaats Sfax, met vierhonderdduizend inwoners de tweede stad van Tunesië. In de straten van deze industriestad ont wikkelt Trabelsi zich tot de voetballer, die hij nu is. Op elfjarige leeftijd wordt hij lid van Club Sportif Sfaxien (CSS), dat met Espérance Sportive de Tunis, Club Afri- cain en Etoile Sportive du Sahel tot de grootste clubs van de stad behoort. Pas bij die club - waar hij op negentien jarige leeftijd in het eerste elftal debu teert - wordt Trabelsi zich ervan bewust dat hij over de kwaliteiten beschikt om profvoetballer te worden. „In mijn vroege jeugd speelde ik alleen met vrienden op straat, gewoon voor m'n plezier. Ik had eigenlijk nooit de intentie om profvoetballerte worden. Pas toen ik werd geselecteerd voor vertegenwoor digende jeugdelftallen en het Olym pisch team, besefte ik dat ik verder kon komen in het voetbal." Met Club Sportif Sfaxien wint Trabelsi in 1998 de Coupe d'Afrique, het belangrijk ste toernooi voor clubteams in Afrika. Samen met de Coupe d'Arabe is dat vooralsnog de enige prijs in zijn carrière. Inmiddels heeft Trabelsi ook zijn debuut gemaakt in het nationale elftal. Het duurt niet lang voordat de belangstel ling van buitenlandse clubs op gang komt. Toch gaat er nog zo'n vier jaar overheen voordat Trabelsi daadwerkelijk naar Europa verkast. „Europese clubs scouten liever in Marokko, Nigeria of Ghana omdat die landen beter presteren met de nationale teams. Daarom spelen er niet veel Tunesiërs in Europa." Het Spaanse Espanyol en het Franse Olympique Lyon willen de snelle, techni sche rechtsback graag inlijven, maar het is Ajax dat het meest slagvaardig reageert. Binnen een mum van tijd ont wikkelt Trabelsi zich tot een basisspeler in het team van Co Adriaanse. In de Euro pese wedstrijd tegen Celtic wordt de Tunesiër direct uitgeroepen tot man van de wedstrijd. In de competitie tegen Feyenoord geeft hij de assist waaruit Zla tan Ibrahimovic de score opent, voordat hij even later met zijn tweede gele kaart het veld moet verlaten. Van de nieuwe spelers die Ajax dit sei zoen aantrok, presteert Trabelsi het meest regelmatig. Opvallend is het gemak waarmee hij zich in Amsterdam voortbeweegt. „Ik heb geprobeerd me snel aan te passen. Ik voel me thuis bij Ajax en dat is belangrijk als je wil sla gen." Naast voetballen doetTrabelsi niet veel behalve internetten en televisie kij- zondag 28 april AJAX - FC DEN BOSCH

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6