Grim: kwam terug, zaa en ov Tobiasen: terug en toch wea DAPPERE HELDEN Vandaag speelt Fred Grim zijn honderdste competitieduel voor Ajax. Dit jaar kan hij afscheid nemen met zijn vierde landstitel. Bij een afscheid passen een lach en een traan. 'Ik besta voornamelijk uit knie', schetste de sympathieke Deen Ole Tobiasen zijn leven van de afgelopen drie jaar. Hij debuteerde in het seizoen 1997-1998 met twee treffers, tegen FC Utrecht in de Galgenwaard. In de kampioensjaren 1995,1996 en 1998 was Grim een onmis bare steunpilaar in Ajax' hoofdmacht. Juist in de kleedkamer en op de trainingen hield hij alles en iedereen scherp. Nuch terheid, een kritische houding, routine en Amsterdamse humor zorgden dat Ajax met hem veel meer in huis had dan alléén een reservekeeper. Zijn kwaliteiten als doelman kon Fred vooral de afgelopen drie seizoenen aan het Amsterdamse publiek etaleren. Fred Grim maakte als vijftienjarige de overstap van JOS naar Ajax. In 1986 vertrok hij naar Cambuur, waar hij zeven jaar met verve onder de lat stond.Toen hij terugkeerde naar zijn geboor teplaats Amsterdam, werd Grim tweede keeper achter Edwin van der Sar. Zijn maatje'Sar'vertrok naarJuventus. Ondanks de aanwezige concurrentie zorgde hij als betrouwbare sluitpost dat zijn jongensdroom in vervulling ging: eerste doelman van Ajax i. Fred Grim kwam terug, zag en overwon. Hij redde de afgelopen tijd een berg punten voor Ajax en het nakende kam pioenschap (én wellicht de dubbel) is dan ook mede zijn ver dienste. Waarschijnlijk zet Grim zijn loopbaan voort bij Ajax,als verantwoordelijke voor de jeugdkeepers. Een echte Ajacied neemt vandaag afscheid, maar is niet verloren voor de club. H FIDFN zondag 28 april AJAX - FC DEN BOSCH Zijn bliksemstart werd wreed gestuit tegen Fortuna Sittard, op 30 november 1997. Op het toen nog bar slechte veld van de Arena verdraaide Ole zijn knie. Zoals bekend volgde een zwarte en zware periode van revalidatie. Steeds stond Tobiasen op de grens van een terugkeer, telkens was er weer een tegenslag. Het typeert zijn gren zeloze optimisme dat Ole pertinent weigerde de handdoek in de ring te werpen. En gelukkig maar. Want tijdens de kampioenswed strijd van Jong Ajax, afgelopen weekeinde, liep Ole warm. De aan wezige supporters op de Toekomst zorgden voor een weldadige en warme stroom aan steunbetuigingen aan zijn adres. In de paar minuten die de robuuste verdediger speelde, werd elk balcontact met luid gejuich begroet. Ole kan weer lachen en het ziet er naar uit dat hij ook weer onbe zorgd zijn voetbalschoenen kan aantrekken. Om, bij een andere club op niveau, zijn carrière een passend slot te geven. Ole Tobiasen houdt een speciaal plekje in de harten van de Ajax-fans.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 25