Noa twee te aaan AJAX - FC UTRECHT 1-0 Drie zeges scheidden Ajax voor het duel tegen FC Utrecht van de landstitel. Ondanks dat P5V op zater dag bij FC Twente twee punten verloor, moest er in de Arena worden gewonnen. Na een krappe 1-0 over winning gloort de kampioensschaal aan de horizon. Rl IK Ronald Koeman heeft vertrouwen in detitel:„Het publiek zag twee verschillende helften. Met name de eerste helft hebben we erg goed gespeeld en kwamen we vaak door via de zijkanten. De goal verdienden we eerder dan in de 41e minuut, maar gelukkig viel het doelpunt nog wel voor rust. In de tweede helft speelden we niet goed, we kwamen amper van ons zestienmetergebied af. Je weet dat Utrecht in de lucht en met de afvallende bal gevaarlijk kan zijn.Toen we de beslissing niet konden forceren, gin gen we op twee gedachten hinken: de voorsprong vast houden of proberen nog een keer te scoren. We hebben nog niet genoeg ervaring om dit soort wedstrijden tot het einde toe goed uit te spelen. Vooral op basis van de eerste helft hebben we aangetoond klaarte zijn voor het einde van de titelrace." De aftrap was een half uur later dan gepland. Supporters van FC Utrecht wer den na een noodverordening van de Amsterdamse burgemeester Job Cohen teruggestuurd naar de Domstad. Bij aan komst van de treincombi scandeerden de aanhangers grievende leuzen over joden en gas. Alle zevenhonderd fans konden subiet rechtsomkeert maken, ook de tientallen die al in het uitvak in de Arena zaten. De vertraging leek niet al te veel invloed te hebben op de Ajacieden. Na een tweede warming-up ging Ajax om 15.00 uur overtuigend uit de startblokken. Net als in het bekerduel tegen PSV gaven de spelers weinig ruimte aan de Utrechters. De opbouw werd snel verstoord en Ajax schakelde in rap tempo om van verdedi ging naar aanval. Via de zijkanten kwa men Flatem Trabelsi (op rechts) en John O'Brien steeds goed door. De eerste grote kans was voor Jan van Halst. Na een prima interceptie was de midden velder niet zelfzuchtig, waar het dit keer wél had gemogen. Hij gunde de kans aan Mido die in buitenspelpositie binnen schoot. Na 41 minuten was het toch raak. John O'Brien liet drie Utrechters staan als markeringen bij een slalom. De voor zet van de Amerikaanse WK-ganger was iets te ruim, maar Mido geloofde nog in de kans. Een prachtige actie op de ach terlijn werd gevolgd door een fraaie treffer. Het recept van de tweede helft was voor Ajax duidelijk: de score uitbouwen tot een veilige marge. Maar er sloop onze kerheid in de Amsterdamse gelederen: vasthouden aan de kleine marge of uit bouwen naar een geruststellende stand? FC Utrecht jaagde op de gelijkmaker en deed zijn sportieve plicht. Of dat nou zo slim was, is een tweede. Bij winst was Ajax zeker van de voorronde Champions League, FC Utrecht had dan gegaran deerd een Europees ticket. De Amster dammers hielden uiteindelijk stand. Voor het eerst dit seizoen kwam de defensieve kracht Petri Pasanen in com petitieverband voor Ajax 1 binnen de lij nen. De Fin pikte zo nog speelminuten mee in wat voor de Ajacieden een prach tig seizoen kan worden. Nog twee wed strijden te gaan. Ajax - FC Utrecht 1-0 (1-0) 41' Mido 1-0 Ajax: Grim; Trabelsi, Bergdplmo (65' Pasanen), Chivu, O'Brien, Van der Meyde (81' Yakubu), Galasek, Van Halst, Maxwell, Mido, Machlas (60' Zlatan). FC Utrecht: Wapenaar; Vreven, Zwaanswijk, Bosschaart, Van Mol, Roest,Jochemsen (46' Roiha),Tanghe, Touzani, Gluscevic (68' Van den Bergh), Kuyt. Scheidsrechter: Dick Jol Gele kaarten: Van Halst, Machlas, Trabelsi (Ajax),Van Mol, Kuyt (Utrecht) Toeschouwers: 33.850 zondag 28 april AJAX - FC DEN BOSCH Petri Pasanen maakte na lange tijd zijn rentree in Ajax i.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21