Noa drie te aaan Een kwartet overwinningen scheidde Ajax vóór het uitduel tegen Sparta van de landstitel. In het begin van de tweede helft hadden de Ajacieden het nog even benauwd, maar na negentig minuten prijkte een regelmatige 4-0 zege op het scorebord van het Kasteel. Nog drie te gaan. SPARTA - AJAX 0-4 IIÏPE 79 Zlatan viel goed in tegen de Spartanen. systeem met twee spitsen. Zlatan speelde simpel en functioneel. Die benadering kan voor Ajax de sleutel zijn tot het gewenste succes: de landstitel. Feyenoord verloor in Eindhoven met 2-0 van PSV en de Rotterdammers lijken daardoor uitgeschakeld voor de titel. Maar met nog drie duels te gaan, is een gezond voorbehoud op z'n plaats. Net als in de halve bekerfinale tegen PSV koos Ronald Koeman voor een 4-4-2 systeem. Wamberto was nog steeds geschorst en Andy van der Meyde miste de juiste vorm. Vanaf rechts kon Trabelsi naar hartelust opkomen, Maxwell mocht dat aan de linkerkant doen. Zo was er toch nog aanvoer vanaf de flanken. Spartaan en Ajax-huurling John Nieuwenburg moest na twin tig minuten met een vervelende blessure het veld verlaten. De sympathieke voetballer blijft weinig leed bespaard. De Ajax- fans zongen hem bemoedigend toe. De supporters gedroegen zich sowieso keurig. Ajax had vooraf een sanctie bekendge maakt: bij wangedrag van de Ajax-fans mochten zij niet mee naar het komende uitduel tegen NEC. De fans in het uitvak zagen na ruim een half uur Trabelsi vanaf rechts (voor hen links) een voorzet geven. De jonge en onlangs gehuurde Sparta-keeper Vandenbussche twijfelde bij het uitlopen en Mido kon de o-i aantekenen. De tweede helft opende Ajax de jacht op de tweede treffer. Toch was het Sparta, vechtend om de nacompetitie te ontlo pen, dat twee grote kansen op de gelijkmaker kreeg. Zoals vaker hield Fred Grim de Ajacieden overeind. Zlatan kwam voor Machlas en met twee assists toonde de Zweedse aanvaller aan prima met Mido te functioneren. De Egyptische spits vijzelde zijn totaal aan competitiegoals op naar tien. De overtuigende 0-4 van Zlatan Ibrahimovic gaf aan dat het talent de laatste tijd veel heeft geleerd. En dat hij het beste functioneert in een Sparta - Ajax 0-4 (o-i) '33 Mido o-i, '66 Mido 0-2, '73 Mido 0-3, '79 Zlatan 0-4 Sparta: Vandenbussche, Fauw, Marilia, Nieuwenburg ('22 Pengel),Van der Meer, Bouchiba,Sanou, Winter ('84 Rimkus), Koevermans, Boukhari, Conteh (*61 Lange rak) Ajax: Grim; Maxwell, Bergdplmo, Chivu ('80 Van Damme),Trabelsi,O'Brien, Galasek.Van Halst, Pienaar ('46 Van der Meyde), Mido, Machlas ('63 Zlatan) Scheidsrechter: Herman van Dijk Gele kaart: Van der Meer (Sparta) Toeschouwers: 9.200 Mido tikte de 0-2 binnen. zondag 28 april AJAX - FC DEN BOSCH Ronald Koeman was content met de zege: „We hadden de wedstrijd vanaf het begin redelijk onder controle. De bezetting voor de goal was in de eerste helft niet goed, waardoor we het tweede doelpunt niet wisten te scoren. Na rust hadden we een matige periode waarin Sparta beter was. Ze kregen zelfs twee kansen op de gelijkmaker. We mogen van geluk spreken dat dat niet gebeurde. Na de 0-2 liepen we snel uit naar een makkelijke overwinning. De eerste van de vier overwinningen die wij nodig hebben voor de titel, is binnen. We komen er steeds dichter bij."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 19