DE PROGNOSE VAN ARNOLD SCHOLTEN ARNOLD SCHOLTEN BliikOC) FN WIT iUiAisit Daarna had Scholten aandeel in de suc cessen van Ajax. Hij viel in in de gewon nen finale van de Europa Cup 2 in 1987 en speelde een jaar later de hele wedstrijd tegen KV Mechelen.„Het winnen van die Europa Cup was mooi, omdat Ajax er 20 lang op had moeten wachten. De finale tegen KV Mechelen was natuurlijk een ongelooflijke klotendag. Van dat elftal hadden we absoluut niet hoeven te ver liezen." Na drieënhalf seizoen maakte Scholten de gevoelige overstap naar Feyenoord waar hij vijfeneenhalf jaar speelde. „Op zich maakte ik bij Ajax veel minuten, maar ik was klaar om altijd te spelen. Bij Feyenoord heb ik een goede periode gehad. Na een aantal jaren zag het er echter naar uit dat ik geen vaste waarde meer zou worden. Toen heb ik de keuze gemaakt om weg te gaan." Ajax haalde de multifunctionele mid denvelder terug. „Ik was al wat ouder en wilde dolgraag terug naar Amsterdam. Er was veel veranderd omdat Ajax inmid dels internationaal enorm gegroeid was. De supporters zagen me thuiskomen en zelf voelde ik dat ook zo. Het niveau van toen was ongekend als je nu terug denkt. Het was nooit de vraag óf we zou den winnen, maar met hoeveel we zou den winnen. Het is een fantastisch ge voel om zo sterk te zijn." Scholten had nooit in het buitenland gespeeld entoen het Japanse JEF United hem een aanbieding deed, aarzelde hij niet. Anderhalfjaar speelde hij in het land van de rijzende zon, voordat hij naar FC Den Bosch terugkeerde. Op 38-jarige leeftijd sloot Scholten zijn carrière af met promotie naar de Ere divisie om daarna zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen. Dit seizoen is Arnold Scholten technisch manager van FC Den Bosch. Daan Schippers „Ik hoop op een gelijkspel. De kans is aanwezig dat Ajax kampioen kan worden en dat wij aan één punt genoeg hebben. Ik hoop dat de uitslag voor ons beiden gunstig uitpakt," 7 WCm zondag 28 april ■■ajax - FC DEN BOSCH „Mijn bijnaam kreeg ik al vroeg in mijn loopbaan bij FC Den Bosch", vertelt Arnold Scholten die vanwege zijn witte haarkleur 'de Witte Socrates' genoemd werd.„Gerard Aichorn (oud-linksback FC Den Bosch, red.) heeft me die naam gegeven en daar ben ik de rest van mijn loopbaan mee achtervolgd." De loopbaan van Scholten bracht hem van FC Den Bosch naar Ajax, Feyenoord, weer Ajax, het Japanse JEF United en uit eindelijk weer FC Den Bosch. Het lijkt de perfecte carrière voor een Bossche voet baller die in het begin nog semi-profwas en werkte als calculator bij een aanne mersbedrijf. „Wat is perfect", aarzelt Scholten. „Je wilt natuurlijk altijd beter, maar ik heb prijzen gewonnen en ik denk dat ik een mooie carrière achter de rug heb." Scholten maakte deel uit van de genera tie Hans Gillhausjos van Herpen en Fred van der Hoorn. Gillhaus belandde bij PSV, Van Herpen bij Feyenoord en Scholten werd door Johan Cruijff naar Ajax gehaald. „Ik had daar helemaal niet bij stilgestaan, voetbal was geen hoofdzaak voor me. Toen Tonny Bruins Slot me belde, had ik niet veel tijd nodig om er over na te denken." Bij Ajax kwam Scholten terecht tussen spelers van het kaliber Marco van Basten en Frank Rijkaard. „De aanpassing was moeilijk, ik was het profmilieu helemaal niet gewend. Ajax had een goede gene ratie voetballers waarvan de meesten laternöggroterzijngeworden.Zewaren veel verder dan ik, qua fysiek en snel heid. Het kostte me zeker driekwart jaar voordat ik mee kon komen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 17