Zelf scoren is niet TOMMIE Tommie Overtoom (11 jaar) speelt in Ajax 02. Zijn team draait goed dit jaar, want het kampioenschap is al binnen. Hoewel hij gek is op voetballen, doet Tommie ook nog aan tennis. De nummer tien droomt ervan om ooit profvoetballer te worden bij Ajax. Favoriete club in Nederland: Ajax natuurlijk! Favoriete club in het buitenland: Manchester United. Niet alleen omdat Ruud van Nistelrooij daar voetbalt. Het is gewoon een mooie club. Mooiste stadion: Nou Camp van Barcelona. Wij zijn er laatst met ons team geweest. Dat was heel leuk. Wat een ontzettend groot stadion is dat, zeg! Beste voetballer in Nederland: Rafael van der Vaart. Hij heeft een geweldig overzicht. Beste voetballer in buitenland: Jari Litmanen en Raül. Leuk aan voetbal: Alles is leuk aan voetbal. Voorzet of goal: Ik scoor liever een goal, want dan weetje ten minste zeker dat 'ie erin zit. Bij een voorzet moetje dat maar afwachten. Of ik al veel gescoord heb dit seizoen? Valt wel mee, dat is ook niet zo belangrijk. Als het team maar doelpunten maakt. Andere sporten: Tennis, daar krijg ik ook les in. Favoriete tv-programma: Friends. Favoriete film: The Gladiator. Favoriete boek: Ik mag graag boeken over 'Sja- kie en de wondersloffen' lezen. Goede muziek: Popmu ziek, ik luister eigenlijk van alles wat. Slechte muziek: Klas siek, dat klinkt zo droe vig. Lekkerste eten: Spaghet ti en boerenkool. Smerigste eten: ik lust helemaal geen kaas. Wintersport of strand- vakantie: Ik ben nog nooit op wintersport geweest, dus weet niet zo goed hoe dat is. Wel op strandvakantie en daarom vind ik het dus nu wel eens tijd worden om te gaan skiën. Kampioen: Ajax. PSV of Feyenoord komen er echt niet meer bij. Droom: Profvoetballer worden bij Ajax. Daarna zien we wel weer verder. Wat wordt vandaag de uitslag: Ik denk 3-1 voor Ajax. Volledige naam: Tommie Overtoom. Geboren: 20 november 1990 in Amsterdam. Woonplaats: We wonen in Diemen, dat is een leuke plek. Lek ker veel ruimte om buiten te spelen. Broers of zussen: Ik heb nog een grote zus van 17. Zij heet Wieke. Elftal: Ajax D2 met Maarten Stekelenburg als trainer. Dit is al mijn derde jaar hier. Dit seizoen gaat het hartstikke goed, want we zijn namelijk al kampioen geworden. Verder is het ook een gezellig elftal. Vorige clubs: De Meer. Positie: Meestal op nummer tien, dus achter de spitsen. Een mooie positie, want je komt lekker veel aan de bal. Soms speel ik ook op nummer vier. Sterke punten: Techniek en een goede conditie. Die heb je ook wel nodig op mijn positie. Zwakke punten: Fysiek ben ik niet zo sterkwant ik ben nog een beetje klein. School: In groep 7 van De Duif in Diemen. Het gaat dit jaar best goed. Favoriete vakken: Rekenen, maar vooral gym. Ik hou namelijk erg veel van sporten. Vervelendste vak: Geschiedenis. Dan leer je allemaal dingen over vroeger en dat vind ik niet zo interessant. zondag 28 april AJAX - FC DEN BOSCH

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 13