■^1 lr, A ST V 'Spelen voor Ajax was beter voor mijn ontwikkeling geweest' Sander Berends Patrick Zwaanswijk en Stijn Vreven hebben alle mogelijke moeite om De Freitas af te stoppen. FC Utrecht versloeg de Bosschenaren met 3-1. (Foto: PIX Online/Stanley Contha) door je gebruik kunt maken van je voetballende kwaliteiten. In de First Division loopt je tegenstander bij wijze van spreken nog mee naar de wc." Toen ging je naar Spanje. „Ik had het wel een beetje gezien, mede versterkt door de degra datie en de komst van een nieuwe trainer die het niet honderd maar toen kwam er een trainer met wie ik het helemaal niet kon vinden." Vervolgens weer terug naar Nederland? „Na bijna zeven jaar in het buitenland wilde ik graag terug naar Nederland. Ook voor mijn vriendin, want voor haarwas het niet altijd makkelijk. Ik kreeg nog een aanbieding van Aberdeen. Maar ik keek op de kaart van Schotland en zag dat het helemaal in 'the middle of nowhere' lag. Bovendien sprak me het niveau niet aan. Bij Cambuur Leeuwarden kon ik me weer in Nederland in de kijker spelen en we hadden ook een leuke groep." En je speelt nu weer op het hoogste niveau in Nederland. „Inderdaad.Tot nu toe gaat het dit seizoen redelijk goed. Door een infectie aan het begin van het seizoen raakte ik snel ver moeid, een tegenvaller. Maar de trainer bleef vertrouwen in me houden en liet me ook in die periode staan. Sindsdien gaat het alleen maar beter en ben ik gewend aan het niveau. Ik ben ervan overtuigd dat we ook in de KPN Eredivisie blijven. We heb ben dit jaar constant gepresteerd en als we dat ook de laatste twee wedstrijden vasthouden, ontlopen we de nacompetitie." Wat verwacht je van het duel vanmiddag? „Natuurlijk een moeilijke wedstrijd. Al kunnen wij het door onze speelwijze iedere tegenstander erg lastig maken. Dat zag je ook bij de eerste wedstrijd dit seizoen. Oké, Ajax won met o-i, maar ze creëerden nauwelijks kansen. Als dat vanmiddag weer zo ver- procent in me zag zitten. Mijn zaakwaarnemer kwam met Osa- suna. Ik kende de club, omdat ze tegen Ajax in de Europa Cup hadden gespeeld. In eerste instantie dacht ik dat Spanje niets voor me was. Kwam door het geijkte beeld van het land, dat ik had opgedaan van vakanties. Desondanks ging ik kijken en het viel allemaal reuze mee. Het klimaat en het leven bleken goed. Met dat Baskische nationalisme viel het ook wel mee. Het Spaanse voetbal is een mix van het Nederlandseen Engelse. De wil om te voetballen, maar dan wel met het hoofd en tegelijk de verwachting dat er veel strijd wordt geleverd. Desondanks werd bij Osasuna het middenveld voortdurend overgeslagen. Ik voetbalde er samen met onder anderen Jerry Simons en Dimitri Kuznetzov, de Rus die nog in de finale van het EK van 1988 speelde tegen Nederland. Ik was de diepe spits, maar daar ligt niet mijn voorkeur. Op die positie kan ik mijn ei niet kwijt. Zet mij maar achter de spitsen. We speelden in de Segundo Divi sion en schakelden in het bekertoernooi onder andere Real Sociedad uit. Deportivo La Coruna was vervolgens een maatje te groot. In de competitie ging het moeizaam. Het eerste sei zoen verliep vrij chaotisch en de laatste vijf wedstrijden moes ten we winnen om niet te degraderen. Door een wonder gebeurde dat ook. Maar het seizoen daarna bleef het onrustig. Ik heb vijf verschillende trainers meegemaakt en ook het bestuur wisselde nogal eens van samenstelling. Uiteindelijk kon ikin de winterstop al bijtekenen, want er was interesse van Real Sociedad. Maar ik was toe aan een nieuwe uitdaging en aan het einde van het seizoen zou ik transfervrij zijn. Maar toen was juist die trainer van Sociedad vertrokken en ging die over gang niet door." Toen kreeg je een aantrekkelijke aanbieding van West Bromwich Albion? „Dat kon ik niet laten lopen. Oké, het was wel weer First Divi sion. En ik wilde ook niet te lang wachten om een keuze voor het nieuwe seizoen te maken. Het eerste jaar was niet slecht, loopt en wij kunnen gebruik maken van de kwaliteiten van een van onze snelle aanvallers. Dan zouden we voor een verrassing kunnen zorgen. Ik zal zeker iets extra's geven. Mijn hele familie zit vanmiddag op de tribune." Wordt Ajax kampioen? „Ja. Maar wel pas volgende week. Feyenoord zie ik geen stunt meer uithalen en PSV heeft net te laat de eindsprint ingezet." *6 v. - M De Freitas jongleert en heeft Danny Mathijssen (Willem II) als aandachtig toeschouwer. (Foto: PIX Online/ Toin Damen) zondag 28 april AJAX - FC DEN BOSCH

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11