meer geluk HAMER EN PIN WERKVOETBAL GLASGOW RANGERS Sander Berends De behandelingen waren vrij pijnlijk.„Met een speciaal soort hamer en pin werd alles op zijn plaats gezet. Die hield hij naast mijn lichaam waarbij hij enkele keren vol op bepaalde plaatsen sloeg. Bij iemand anders gebeurt zoiets één of twee keer met een tussenpauze van een maand. Ik ben vijf keer geweest waartus sen telkens drie dagen zaten. Echt, al je spieren doen dan pijn." Maar het werkte voor Vierklau. „Ik kon het direct merken. Nu loop ik het trainingsveld op en trap ik direct een bal over grote afstand. Eerst moest ik er altijd voor zorgen dat mijn spieren warm waren. Ik zat hier in de Arena regelmatigin bad voor een training of wedstrijd of deed een soort voor-war- ming-up." Daardoor hoopt hij tot 5 mei nog steeds een bijdrage te kunnen leveren in de kam pioensrace. „Niemand laat het woord val len, maar binnen de groep merkje wel dat de spelers ermee bezig zijn. Onderling wordt voortdurend geprobeerd elkaar op scherp te houden. Nee, het gaat niet ten koste van de sfeer. Die is al sinds het begin van het seizoen uitstekend. Zelf ben ik nog nooit kampioen geweest. Mijn enige prijs is de Amstel Cup in 1999, behaald met Ajax." Met de tegenstander van vanmiddag boekte Vierklau ook succes. „Ik vergeet nooit meer dat we Europees voetbal haal den. Net zoals afgelopen jaar maakten we toen een rondtocht door de grachten. Dat was een enorm feest met heel veel men sen aan de kant. Links en rechts sprongen verschillende supporters het water in. Op dat moment besefte ik het eigenlijk nog niet. Ik zat net bij het eerste elftal en dan direct zo'n succes. Speelden we later te gen Sturm Craz en Real Madrid." „Het verbaasde me ook niet dat ze dit jaar weer Europees speelden. Dat hoort bij een club uit zo'n stad. FC Utrecht is een aparte club, ze moeten het hebben van werkvoetbal en dat is nu weer terugge keerd in de ploeg. Vooral thuis gaan ze er altijd vol op en de steun van het publiek brengt altijd iets extra's.Tijdens uitwed strijden hebben ze minder geluk. Je ziet dit seizoen vaak dat ze voorkomen, maar de ploeg knakt wanneer een tegendoel punt valt. Tegen Ajax 2 zag je dat ze de ploeg duidelijk onderschatten. Natuurlijk had ik liever in de finale van de Amstel Cup tegen Ajax 2 gespeeld. Dat zou im mers uniek zijn geweest." Vierklau belandde op 16-jarige leeftijd bij FC Utrecht. „Ik speelde op dat moment in de landelijke A-jeugd van Elinkwijk. Na enkele keren meegetraind te hebben, mocht ik blijven. Ze hadden een verdedi ger nodig. Na een wedstrijd of tien in het tweede elftal kwam ik bij de A-selectie. Van de toenmalige spelers van FC Utrecht voetbalt alleen Jean-Paul de Jong nog bij de club. Ik maakte spelers mee als Jan Wil lem van Ede, Herman Verrips,Ton Pattina- ma, Koos van Tamelen en Nico van der Meer. Op dit moment heb ik met niemand meer contact. Dat is de voetbalwereld, hè." Ook zijn voormalige ploeggenoten van Tenerife spreekt hij zelden meer. „Maar spelen in Spanje was wel een prachtige ervaring. De hele poppenkast om het voetbal is daar uniek. Wekelijks stond je tegenover topspelers. Wanneer je uit te gen FC Barcelona of Real Madrid speelde, zaten er zo'n tachtig- tot negentigduizend toeschouwers. Ik vergeet nooit meer dat we in Santiago Bernabeu moesten aan treden. De twee vorige seizoenen had Tenerife op de laatste speeldag van het seizoen Real Madrid verslagen, waardoor FC Barcelona kampioen werd. Dat werd ons niet in dank afgenomen. We betraden het veld en kregen toen zo'n ongelooflijk fluitconcert over ons heen dat ik mijn handen voor mijn oren moest doen. Zo'n kabaal was dat. Zo iets heb ik nooit meer meegemaakt, of het moet het 'You'll 'OODWITTEi K^Hzondag 21 april ■■ajax - FC UTRECHT Never Walk Alone' zijn geweest tijdens Celtic uit dit seizoen. Ook onvergetelijk." Sportief had ik het ontzettend naar mijn zin bij Tenerife, maar plotseling kreeg ik mijn salaris niet meer. Na zo'n vier maan den heb ik daar wat van gezegd. Bleek dat ik niet de enige was. Maar bij mij was de achterstand wel het hoogst opgelopen. De club was immers Europees voetbal misgelopen en bleef maar spelers kopen. Na Roy Makaay en ik kwamen Emerson, Jokanovic, Juanele. De ene na de andere topper. Ik spande een rechtzaak aan. Maar daar moest ik van afzien toen ik wilde ver trekken. Anders wilde de club niet mee werken aan een transfer. Mijn salaris over die periode heb ik nooit meer gekregen." Op het moment dat Vierklau besloot te vertrekken, lag er ook een aantrekkelijke aanbieding van Glasgow Rangers.„Omdat mijn toenmalige vriendin zwanger was, besloten we dat het beter was om naar Nederland terug te keren. Ja, als Ajax dan belangstelling heeft... Daar kom je immers niet zomaar terecht. Voorlopig denk ik helemaal niet meer aan een nieuw buitenlands avontuur. Eerst wil ik weer helemaal fit worden en iets beteke nen voor Ajax. Want dat is nog veel te wei nig gebeurd," waarna hij zijn verhaal afsluit. „Wens me maar veel geluk, want dat heb ik nodig."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7