T ,v msmsmm - i 'JE GAAT HAAST DENKEN DAT ER IETS ACHTER ZIT' R Liever praat hij over zijn sportieve prestaties. Maar de relatie Ferdi Vierklau en blessures was de laatste jaren onbedoeld te hecht om enkel over het actieve spelletje te praten. Hij hoopt dit seizoen nog in actie te komen. Wellicht vanmiddag tegen FC Utrecht, de club waar Vierklau zijn debuut in het betaalde voetbal maakte. -jM KEIHARD VELD PECH 1ST HARF Ondanks de ongelukkige periode die de 29-jarige verdediger achter zich heeft, is Vierklau deze vrijdagmiddag aardig op gewekt wanneer hij de perskamer be treedt. Eerder die ochtend is hij weer be handeld aan zijn rechterenkel. Direct wijst hij naar het gewricht. De schoen van de gekwetste enkel hangt los aan zijn voet, maar ook de veters van zijn linkerschoen zondag 21 april AJAX - FC UTRECHT blijken niet gestrikt. Inmiddels is hij in voor de nodige humor, want twee keer onderbreekt hij zijn verhaal als een Ajax- medewerkster passeert. „Hé, zo kan ik me niet concentreren," grapt hij zogenaamd op strenge toon, waarna een lach uit zijn mond volgt en zijn baardje van enkele dagen oud automatisch meebeweegt. De Utrechtse rechtsback lijkt te beseffen dat niemand is gebaat bij een chagrijnige Vierklau. Knap, want sinds zijn komst naar Amsterdam, maart 1999, valt hij van de ene blessure in de andere. „Het lijkt ge woon niette mogen,"zegt hij.Zijn huidige blessure liep hij twee maanden geleden op tegen AZ. „Het veld speelde daarin ook een belangrijke rol. Ik pass een bal, waarna een speler in komt glijden. Hij was gewoon veel te laat. Door het keiharde veld bleef mijn voet in de grond steken. Ik voelde direct dat het niet goed zat, maar ben die wedstrijd gewoon verder gegaa n." Na een korte revalidatieperiode maakte hij tegen Vitesse zijn rentree. „Toen ik een tikkie kreeg van Didier Martel, keerde de pijn direct weer terug. Wat het is? Er zit een los stukje kraakbeen in mijn enkel. Dat zweeft rond. Plotseling kan dat echter in het gewricht schieten, waardoor mijn enkel blokkeert. Dan hoor je een flinke knak." Met de huidige kwaal hoopt Vierklau het einde van het seizoen te halen. „Ik word dagelijks behandeld, waarbij alles los wordt gemaakt. Wanneer we ervoor zor gen dat er geen ontsteking ontstaat, kan ik ermee voetballen. Maar dat is niet makkelijk. Er zit nog steeds een zwelling. Wanneer ik last blijf houden, word ik na afloop van het seizoen direct geopereerd." Het zou een symbolisch einde betekenen van alweer een ongelukkigjaar Ajax. Aan vankelijk verscheen er voor Vierklau om streeks de winterstop een lichtpuntje. Trainer Ronald Koeman maakte immers bekend dat de tweevoudig international voor hem de nummeréén was voorde po sitie rechts achterin. „Dat was een leuke mededeling. Je weet dat een nieuwe trai ner ook nieuwe kansen betekent." Maar net voor de competitiehervatting tegen FC Den Bosch ging het opnieuw mis. „Op de vrijdagtraining na een duel met Nikos Machlas. Vervolgens hebben eerst John Heitinga en daarna Hatem Trabelsi het op mijn plek goed gedaan. Ik verwacht ook niet dat ik automatisch speel, wanneer ik fit ben.Trabelsi doet het daarvoorte goed." „Het is allemaal pure pech wat ergebeurt. Je gaat haast denken dat er iets achter zit. Gelukkig maak ik me niet zo snel ergens boos om, maar ik zet er wel vraagtekens bij. Zo'n halfjaar geleden dacht ik einde lijk verlost te zijn van al die blessures." Op dat moment ontdekte een specialist in Amsterdam eindelijk waarom Vierklau sindszijn komst naar Ajax zo vaakgebles- seerd was. „Het begon met een spier- scheuring bij de hamstring en het bleven telkens spierblessures.Zoiets kan veel oor zaken hebben. Ik dacht aan een verkeerde toevoer van suikers,of aan overbelasting." De specialist ontdekte echter dat de rug, onderrug en heup van de voetbalier scheef stonden. „Het bleek nog een over blijfsel uit mijn tijd bij Tenerife. Toen heb ikeen keer een knie vol in mijn bovenbeen gekregen,waardooralles naarachteren is geschoten. Door die scheefstand ben ik anders gaan lopen en ontstond er een gigantische spanning op mijn spieren. Die specialist stond er zelfs van versteld dat ik sindsdien nog wedstrijden speelde op het hoogste niveau."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6