AJAX - FC GRONINGEN 4-3 Toen de rook was opgetrokken, gaf het scorebord het toch echt aan: 4-3. Na een bizarre en zenuw slopende wedstrijd hielden de Ajacieden zichzelf in de race voor de titel. De spitsen Mido en Nikos Machlas deden gelukkig hun plicht: beiden maakten twee doelpunten. Ronald Koeman was ontevreden na de nipte zege: „Er ging zo veel fout. Zulke wedstrijden zijn niet prettig. Welke opstelling ik ook had bedacht, als je de wedstrijd begint zoals wij vandaag, dan krijg je het tegen ieder een moeilijk. We waren slap, vooral verdedigend en dekten niet kort genoeg. Het ontbrak ons aan de absolute wil om Groningen van kansen af te houden. Dat is dodelijk en daardoor liepen we achter de feiten aan. Het was voetbalonwaardig van onze kant, zeker verdedigend. Ik ben blij met de overwinning, we blijven meedoen voor het kampioenschap. Zo zie je maar weer: er zijn voor Ajax momenteel geen makkelijke wed strijden. Ik hoop op verbetering. Steven Pienaar is inmiddels een vaste waarde in het keurkorps van Ronald Koeman. Strijden voor het kampioenschap en vechten tegen een plek in de Nacompetitie. Beide opties maken ongekende krachten vrij óf zorgen voor extra spanning. Met het laatste leek titelkandi daat Ajax te kampen. De afgelopen maanden oogde de defen sie van Ronald Koeman behoorlijk stabiel, maartegen de Gro ningers was het alsof de spanning in de spieren was geslagen. Tegen Vitesse, de vorige tegenstander, waren al voortekenen zichtbaar. Na bijna een kwartier kreeg Sander van Gessel een vrije door tocht naar het doel van Fred Grim en schoot feilloos binnen. De Ajacieden hadden vooralsnog geen antwoord op de snelle treffer. De'Noordelingen'bleven relatief makkelijk over eind. Tot vlak voor rust. Mido verwerkte een klutsbal tot doelpunt en de gelijke stand bracht weer hoop in de Amsterdamse harten. In de tweede helft sloeg die hoop om in euforie toen de Egyptische goalgetter Mido 2-1 aantekende. Sup porterswilden direct een SMS'je sturen voorde Ajacied van de Wedstrijd, maar werden tijdens het intoetsen ruw verstoord. In nog geen tien minuten bogen Arjen Robben en IgnacioTuhuteru de Groningse achterstand om in een voorsprong. Euforie maakte op de tribunes plaats voor een desperaat gevoel. Invaller Nikos Mach- las bracht redding. Met twee treffers sleepte de Griek op karakter drie zeer belangrijke punten uit het vuur. De hitte van het duel bleek uit de tweede gele kaart van Yakubu, die hij na een opstootje aan de zijlijn opliep. Met nog vier duels te gaan zorgde het gelijke spel van Feye- noord, later in de week, dat Ajax de kansen op de titel weer volledig in ei gen hand heeft. Hopelijk zijn de Amsterdamse be nen sterk genoeg om de ze weelde te kunnen dra gen. Mido scoorde tegen FC Gronin gen twee maal. De Egyptenaar komt bij deze poging niet tot Ajax - FC Groningen 4-3 (1-1) 13'Van Gessel 0-1,41'Mido 1-1,56'Mido 2-1,60' Robben 2-2,69'Tuhuteru 2-3,71'Machlas 3-3,87' Machlas 4-3 Ajax: Grim; Trabelsi, Bergdplmo, Yakubu, O'Brien, Van Halst (72. Galasek), Maxwell, Pienaar (70. Ikedia), Van der Meyde, Zlatan (46. Machlas), Mido. FC Groningen: Beukenkamp; Allach, Schoenmakers, Boekweg, Johansson, Matthijs, Boussaboun,Van Gessel (90. Hugo), Robben,Tuhuteru, Broerse (87. Drent). Scheidsrechter: Fred Sterk. Rode kaart: Yakubu (2X geel).Gele kaarten: Allach, Johansson (FC Groningen), Van Halst (Ajax). Toeschouwers: 30.142 zondag 21 april AJAX - FC UTRECHT

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 19