zondag 21 april AJAX - FC UTRECHT veel wedstrijden te spelen. Met mijn familie en vriendin heb ik afgesproken dat ik me volledig op FC Utrecht richt." Hoe kijkje terug op de bekerwedstrijd tegen Ajax 2? „Het was een échte bekerthriller. Ajax 2 heeft een goede ploeg en wij speelden niet onze beste wedstrijd. Ajax 2 kwam terug in het duel dankzij een slippertje bij ons ach terin.Toen ging het spoken in de Arena, het publiek ging achter ze staan. Daardoor viel de gelijkmaker. Het was vooral de avond van de keepers, ik heb nog nooit zo'n goede keeper in een tweede elftal gezien als Maarten Stekelenburg. Aan onze kant deed Wapenaar het ook uit stekend, want Nando Rafael kreeg nog een goede kans de wedstrijd te beslissen. Uiteindelijk denk ik dat FC Utrecht terecht heeft gewonnen." Wordt de wedstrijd tegen Ajax 1 makkelijker dan die tegen Ajax 2? „FC Utrecht heeft vaak problemen in uitwedstrijden, maartegen goede ploegen speelden we ook onze beste wedstrijden. Het wordt moeilijk. Ajax is een topclub, maar we zullen zowel in de competitie als in de bekerfi nale voor de winst gaan. We kunnen in één seizoen drie keer van Ajax winnen. Ik weet niet tegenover wie ik kom te staan. Chivu was tegen PSV erg goed, hij is een verde digervan wereldklasse. Ik kijk eigenlijk nooit echt naar de tegenstander, maar ik ga uit van mijn eigen kwaliteiten. Het is echter duidelijk dat Ajax een goed centrum heeft." Als Ajax kampioen wordt, gaat FC Utrecht als bekerfina list zéker Europa in. Jullie zijn dus gebaat bij een over winning van Ajax? „We gaan ervan uit dat Ajax in principe bij de eerste drie eindigt, maar we zullen Ajax niet zomaar laten winnen. We geven de drie punten niet kado om Ajax kampioen te laten worden." Daan Schippers Dirk Kuijt en zijn maatje Patrick Zwaanswijk aan de champagne na het veiligstellen van Europees voetbal, afgelopen seizoen. (foto: PIX ONLINE/ Jasper Ruhe) Kuijt baalt nadat hij van scheidsrechter Haverkort een gele kaart heeft gekregen in het duel tegen Ajax 2. De aanvaller beseft dat hij hierdoor de bekerfinale mist. (foto: PIX ONLINE/Stanley Contha) Waar komt dat harde werken bij jou vandaan? „Dat heb ik van huis uit meegekre gen. Mijn vader werkt vanaf z'n der tiende op zee en doet dat nu nog steeds. Mijn moeder moest in haar eentje een gezin van vijf kinderen opvoeden. Zelf heb ik een schilders opleiding gedaan, die afgelopen was op het moment dat ik naar FC Utrecht vertrok. Ik besef heel goed dat andere mensen veel harder moe ten werken dan ik. Daar ben ik heel nuchter in en ik smijt bijvoorbeeld niet onnodig veel geld over de balk." Hoe lang blijf jij nog bij FC Utrecht? „FC Utrecht is een fantastische club voor me! Natuurlijkzou ikgraagvoor de top drie of een goede buiten landse club willen spelen, maar ik zou niet voor de breedte naar een topclub gaan. Ik heb voor mezelf een carrière uitgestippeld en voor mijn ontwikkeling is het belangrijk om

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11