Alles is leuk aan voetbal I DALEY BLIND TOFKOMST Daley Blind (12 jaar) heeft een sterk linkerbeen en een goed overzicht. Hij vindt het geven van een voor zet nóg belangrijker dan het maken van een goal. De speler van Ajax D2 wil dolgraag profvoetballer worden. Als dat niet bij Ajax kan, dan maar bij een andere club. k: üi woensdag 3 april AJAX - FC GRONINGEN gebeurd zijn. Dat hoeft voor mij niet zo. Favoriete club: Ajax natuurlijk. En in het buitenland Liverpool. Mooiste stadion: Nou Camp van Barcelona. Heel groot en een goed veld. Eigenlijk is alles daar mooi aan. Daar wil ik nog een keer naartoe. Beste voetballer in Nederland: Rafael van der Vaart. Hij speelt ook linkshalf en daarom let ik altijd extra op wat hij doet. Ik hoop dat ik net zo goed word als hem. Beste voetballer in het Buitenland: Dat is Jari Litmanen van Liverpool. Leuk aan voetbal: Alles is leuk aan voetbal. Coal of voorzet: Ik geef liever een goede voorzet. Zonder voor zet kun je namelijk ook geen goal maken. Andere sporten: In de zomer tennis ik graag en krijg dan ook les. Andere hobby's: Computerspelletjes achter de PC. Vooral mijn voetbalspel is gaaf. Favoriete tv-programma: Van alles wat eigenlijk, maar vooral spelletjes zijn grappig. Favoriete film: Ik kijk niet zo vaak naar films. Favoriete muziek: House. Slechte muziek: Klassiek. Lekkerste eten: Sperzie bonen, vooral als mijn moeder die klaar maakt. Zij kan trouwens erg goed koken. Smerigste eten: Chinees vind ik niet zo lekker. Wintersport of strandva- kantie: Een strandvakan- tie is wel heel leuk en lek ker warm, maar doe mij maar wintersport. We gaan elk jaar skiën en dat gaat me best goed af. Kampioen: Ajax. Ze zijn net iets sterker dan PSV, Feyenoord en SC Heeren veen. Degradatie: Sparta en Fortuna Sittard. Droom: Profvoetballer worden. Waar maakt me niet zo veel uit, maar het liefst bij Ajax natuurlijk. Wat wordt vandaag de uitslag: 2-0 voor Ajax, ik heb er wel vertrouwen in. Volledige naam: Daley Blind. Geboren: 9 maart 1990 in Amsterdam. Woonplaats: We wonen in Diemen,dat is een leuke plek om te wonen. Broers of zussen: Ik heb twee lieve zusjes. Eentje van 7 jaar en de ander is 9 jaar. Elftal: Ajax D2. Dit is al mijn vierdejaar bij Ajax. Het gaat dit sei zoen hartstikke goed, we zijn namelijk al kampioen geworden. Trainer: Maarten Stekelenburg. Vorige clubs: AFC. Positie: Linksback of linkshalf. Op het middenveld vind ik leu ker, want dan mag je meer aanvallen. Sterke punten: Mijn overzicht en ik heb een goed linkerbeen. Met mijn rechter kan ik ook wel schieten, maar niet zo goed. Zwakke punten: Ik heb nog niet zo'n hoge handelingssnelheid. Verder speel ik wel eens te aanvallend en denk dan niet meer zoveel aan verdedigen. School: Ik zit nu in groep 8 van Het Palet in Diemen. Het gaat dit jaar wel goed met mijn cijfers. Groep 7 was een stuk moei lijker. Favoriete vakken: Ik hou van sporten, dus gym is wel leuk. Ver der teken ik ook graag. Daarbij kun je goed je fantasie gebrui ken. Irritantste vak: Rekenen kan ik niet zo goed en geschiedenis is ook niet leuk. Dan heb je het alleen maar over dingen die allang Gerwin Uilen

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 13