De morele winnaar 'OSITIVO JAN VAN HALST Hoewel er dit seizoen nog geen titel werd veroverd door Ajax, mag Jan van Halst zich nu al één van de winnaars noemen. De routinier kwam anderhalfjaar lang niet verder dan het trainingsveld. Om die sessies te volgen, reisde hij dagelijks op en neer van Hengelo naar Amsterdam. Alleen dankzij zijn professionele instelling hield de middenvelder dat vol. Dat Van Halst terugkeerde in de selectie, is tekenend voor zowel zijn uitstekend karakter als zijn loopbaan. Die voerde hem van de nummer achttien in de Eerste Divisie naar de top van Nederland. L NIEUWE START Het enthousiasme en de onbevangenheid werken in ons voordeel' WOUTERS Nederlandse voetbal, met onder meer de Europese titel van 1988. „Ik weet niet of het aan hun generatie ligt, maar ik voel gewoon dat zij een imponerend verleden bij zich dragen. Koeman en Wouters ver tonen veel overeenkomsten. Zij voelen goed aan wanneer de groep bijvoor beeld verslapt of er juist gas terug geno men moet worden. Zij besteden veel aan dacht aan het trappen en passen. Het conditionele werk geldt voor hen hoofd zakelijk als basis. Daarnaast vertoont de manier van trainen ook een opvallende gelijkenis, net als de disciplinaire opstel ling ten opzichte van de selectie, leder een weet waar hij aan toe is, zonder dat het wordt overdreven." Aangezien de vorige oefenmeester van Ajax, Co Adriaanse, geen toekomst zag voor de a II rounder, viel Jan van Halst acht tien maanden langte bewonderen op de bijvelden van De Arena. Onder Ronald gevoelens. Ook niet toen er een andere trainer kwam, want dan geef je jezelf val se hoop. Ik liet alles op me afkomen. Na dat in de media verhalen verschenen dat ik mogelijk een kans kreeg, dacht ik hoog- Jan van Halst beleefde tot drie keer toe een nieuwe start bij Ajax. „Ik denk dat de club vooruit gaat. De selectie beschikt momenteel over voldoende potentie om door te groeien. Denk aan Rafael van der Vaart en John Heitinga, maar ook aan verschillende talenten in het tweede elf tal. Ik vind het heel leuk om met hen te werken. Je moet ze vaak afremmen en Koeman keerde hij terug in de A-selectie: „Natuurlijk kun je dat een overwinning noemen. De tegenslagen hebben me sterker gemaakt. Het is nooit zo drama tisch geweest dat ik wilde stoppen, maar het moge duidelijk zijn dat ik mindere dagen kende. Op die momenten richtte ik mijn vizier op mensen die het slechter hebben. Ik kon na afloop van de trainin gen met het tweede elftal naar huis. Ver schillende ploeggenoten,jongens van 17, 18 jaar, konden dat pas met Kerst. Zij za gen hun ouders dan na vele maanden weer.Toen ik net zo oud was als hen, had ik de keuze te gaan studeren in Amerika. Daar lag ik nachten van wakker. Uitein delijk besloot ik het niet te doen, omdat ik het te ver weg vond." In de loop van december werd Van Halst duidelijk dat zijn rentree er aan zatte ko men. „Ik heb me nooit laten verleiden tot uit: 'wie weet?' In een gesprek meldde Ronald Koeman me dat hij mij op 7 janu ari op de training van de A-selectie ver wachtte. Ik liet vanaf dat moment mijn blijdschap prevaleren en heb rancu neuze gevoelens geen kans gegeven." De overgang naar het keurkorps van Koe man kostte Van Halst weinig moeite: „Ik merkte, wat betreft trainingsintensiteit, amper een verschil.Tijdens het trainings kamp in Portugal liep ik een spierver- rekking op, waardoor ik twee dagen rust moest houden. Meer niet." Omdat de middenvelder buiten beeld raakte tijdens het bewind van Adriaan se, kan Van Halst eigenlijk alleen een ver gelijking maken tussen Jan Wouters en Ronald Koeman. Mannen die ongeveer even oud zijn en belangrijk waren tijdens één van de mooiste periodes uit het dat is toch beter dan andersom! Ajax moet geduld opbrengen en deze jongens de kans geven zich verder te ontwikkelen." zondag 17 maart AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6