UITGLIJER DONKERE DAGEN APPLAUS ders De Boer over hun con tract was daarvan de reden, maar Jan Wouters wilde de broers er graag bij hebben: „Ik hou iedereen aan boord. Franken Ronald de Boer zijn zu I ke goede voetba I Iers, dat ik ze wel tot 2001 - als mijn contract afloopt - wil behou den. Ik begin met een schone lei." Peter van Vossen tracht doelman Carlo l'Ami te verschalken. Ajax won op 26 oktober 1994 met 5-7 van de Friezen. Na het met 2-1 gewonnen duel gaf Van Gaal aan dat er maar één versterking nodig was voor het volgende seizoen: een spits. „We hopen nog voor het WK de transfer af te ronden. Tijdens en na het toernooi kan de marktwaarde van een speler alleen maar stijgen." Niet Ronaldo kwam naar Amsterdam, maar Pat- riek Kluivert kwam uit de jeugdopleiding. De beoogde transfer bleek onnodig. Na het seizoen 1997-1998 kon er weer feest worden gevierd in Amsterdam. Ajax was kampioen en weer was SC Heerenveen de laatste tegenstander voordat de titel werd binnengehaald. Toch, door omstandigheden was deze titel en het bijhorende feest minder sprankelend dan vier jaar daarvoor. Met maar liefst 7-2 wonnen deAjacieden in de Arena, het was vervolgens wachten op een uitglijer van PSV. Die kwam al snel: „Het is nooit leuk om zo kampioen te worden. We hebben echt niet in spanning zitten wachten wat PSV op Het Kasteel ging doen. Toch had ik liever dat we pas komende zaterdag het officieel hadden geweten. Dan valt het kampioensfeest tenminste nog in hetzelfde weekeinde", vertelde doelman Edwin van der Sar na afloop. Weer; wat een luxeproblemen. Ajax had zich weder om geplaatst voor de Champions League, maar dit keer vond trainer-coach van dienst Morten Olsen dat er wel een aantal spelers bij moest komen: „Het is juist gebleken dat het goed is over een brede selectie te beschikken. We hebben dit seizoen niet altijd gemakkelijk gewonnen en soms op mentaliteit de zaak naar onze hand gezet. Vorig jaar hebben we er tien gehaald. Ik krijg de indicatie dat veel goede voetballers naar Ajax willen komen. Dat spreekt voor de club." Zo mooi als de zaken ervoor stonden in de lente van 1998, zo zwaar was het weer in de donkere dagen voor Kerstmis van datzelfde jaar. Morten Olsen was zaterdags nog op non actief gesteld, op zondag was SC Heerenveen in Amsterdam de tegen stander. En Jan Wouters, eigen lijk ongewild, de trainer van Ajax. Wouters: „Ik wist dat het moment een keer zou komen. De laat ste weken hield ik er nadrukkelijk rekening mee, maar ik had de komende zomer voor ogen om bij het eerste elftal aan de slag te gaan. Het is niet leuk om op deze manier te moeten beginnen."Wouters'ouverture eindigde in een bloedeloze 0-0. Frank de Boer faalde vanaf elf meter en werd vaak uitgefloten door het publiek. De onenigheid tussen de club en de gebroe- Wouters' schone lei was in december 2000, twee jaar later, een vol schoolbord. Co Adriaanse was als trainer- coach nog midden in een renovatieproces toen twee dagen voor de verjaardag van Sinterklaas de Friezen op bezoek kwamen in de Arena. Richard Witschge en Aron Win ter keken vanaf de bank, door hun persoonlijke situatie, lijd zaam toe hoe hun collega's korte metten maakten met de mannen van Foppe de Haan. De 6-2 uitslag kwam tot stand op een spekgladde ondergrond, maar dat mocht van Friese kant niet als excuus gelden: Ajax was gewoon veel beter. Het pu bliek stond na negentig minuten te klappen voor het frisse en aanvallende voetbal. Om de paar jaar zijn er in Amsterdam enorm veel doelpunten te zien tijdens het treffen met Hee renveen. Het zal met de aanvallende intenties van beide ploe gen te maken hebben: in 1996 werd het 6-2, in 1998 werd het 7-2. In 2000 werd het 6-2 en in 2002 wordt het... Erol Erdocan Vorig seizoen won Ajax met 6-2 van SC Heerenveen. zondag 17 maart AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5