Word lid W voor de Ineens zwaaide de deur open. Daar kwamen de scheidsrechters al en daarachter... de spelers! De ontmoetingen tussen Ajax en Feyenoord zijn altijd spannend en speci aal, maar deze wedstrijd was dubbel bijzonder! Elf leden van de Ajax Kids Club waren uitgenodigd om als wedstrijdmascotte de selectie het veld op begeleiden. Op zich niet een hele moeilijke taak, maar wel een hele bijzondere. Het komt tenslot te niet iedere dag voor datje in het officiële wedstrijdtenue van Ajax het veld op loopt met een Ajacied. De Feyenoord-selectie moest natuurlijk ook worden begeleid en daarvoor waren elf Kameraadjes uit Rotterdam naar de Arena gekomen. Terwijl er werd gewacht op de aankomst van De Kameraadjes, stonden elf zenuw achtige Ajax-kids (én hun ouders) al te trappelen bij de hoofdingang. Een spannende dag, niet alleen de wedstrijd Ajax - Feyenoord stond op het pro gramma, maar vooral omdat zij vandaag wedstrijdmascotte waren. In de kleedruimte maakten de Ajax-kids kennis met De Kameraadjes en gebroederlijk werd er omgekleed. Trots trok de ene helft van de wedstrijdmascottes het shirt met de rode baan over het hoofd en de andere helft? Die stond al klaar in het tenue van hun favoriete club: Feyenoord. Nadat iedereen was omgekleed werd nog éénmaal uitgelegd wat er straks op het hoofdveld stond te gebeuren. Nog één keer oefenen en toen naar de gracht.Terwijl de spelers aan het einde van de warming up het veld afliepen, stonden sommigen met open mond te kijken: hun idolen stonden nu wel erg dichtbij. Ajax- en Feyenoord-kids kleden zich om. Iedere speler pakte de hand van de wedstrijdmascotte. Een glimlach, een aai over de bol, een paar vriendelijke woordjes van een geconcentreerde Ajax-speler vielen de Ajax-kids ten deel. Samen het veld op en je tegelijk met de Ajax-selectie presenteren aan een uit verkochte Amsterdam Arena is onvergetelijk! Daar staan ze dan: de wedstrijdmascottes. zondag 17 maart AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 23