Reaelmatiae zeae In zijn vierde officiële optreden in de hoofdmacht maakte de Zuid-Afrikaan Steven Pienaar zijn eerste doelpunt. De vervanger van Rafael van der Vaart doet nu wat zijn eveneens getalenteerde collega middenvelder al veel vaker deed; de wedstrijd openbreken in het voordeel van Ajax. BI IK Jan van Halst is blij met Pienaars eerste goal in Ajax i. Ronald Koeman over het grote aan tal kansen tegen De Graafschap: „Ik zag te weinig dat de spelers voet balden met het idee een hoge score te bereiken. We speelden wel aar dig en dat kon ook, want de tegen stander maakte het ons niet moei lijk. We creëerden veel kansen en als je er vier maakt, dan kan je te vreden zijn. Dat ben ik echter niet. De Graafschap bleef één op één voetballen en daar maakten we te weinig gebruik van. Als je naar de doelpunten kijkt, dan zijn er maar twee normale goals gemaakt. Dat is veel te weinig. Eén kwam uit een corner, een ander was een eigen doelpunt. Steven Pienaar maakt een goede ontwikkeling door. Hij is bij de se lectie gehaald omdat Van der Vaart al een tijdje geblesseerd is. Als hij de ballen er dan ook nog in gaat koppen, is dat fantastisch. Ik denk dat hij wel samen met Van der Vaart in een elftal zou kunnen spe len. Goede voetballers kunnen dat altijd." AJAX-DE GRAAFSCHAP 4-0 (1-0) Zondag io maart 2002 30' Pienaar 1-0; 46' Bakens (ed) 2-0; 68' Mido 3-0; 90' Wamberto 4-0 Ajax:Grim;Trabelsi, Bergd0lmo,Chivu,O'Brien,Van Halst (60'Galasek), Pienaar, Maxwell, Van der Meyde (67' Ike- dia), Machlas (67' Mido), Wamberto De Graafschap: Postma, Bot, Bakens, Nok, Frankel, Smit, Meerdink (83' Diakité), Van Leerdam, Van de Haar, Van Vossen (57'Schulp),Turpijn (65'Valeev) Scheidsrechter: Dick van Egmond Gele kaarten: Van der Meyde, Machlas (Ajax), Frankel, Bot, Van Leerdam (De Graafschap) De Ajacieden hadden in het eerste half uur een aantal kansen. Nikos Machlas ging twee keer in het strafschopgebied tegen het gras. De verdedigers van De Graafschap wonden zich daar enorm over op, indachtig de penalty die de Griek een week geleden versierde te gen Feyenoord.Toch was er sprake van contact tussen de verdedigers en de spits en het deed Ronald Koeman na het duel verzuchten dat Machlas eerst moet worden afgeschoten alvorens hij ooit nog een penalty krijgt. De score werd vlak na de rust uitge bouwd door een ongelukkige trap van verdediger Tim Bakens, die zijn eigen goalie Stefan Postma compleet ver raste. Het derde Ajax-doelpunt kwam wel weer van een Ajax-spits. Na de wissel Machlas-Mido was het eerste balcon tact van de Egyptenaar direct raak. Uit een corner kopte hij overtuigend bin nen en draafde gelijk door naar de bank om trainer-coach Koeman te bedanken voor de wedstrijdminuten. Mido was als assistent ook betrokken bij de laatste treffer. Een één tweetje met Wamberto werd door de Braziliaan rustig afgerond. Ajax boekte een regel matige en verwachte zege. Omdat beide concurrenten - PSV en Feyenoord - met 4-1 wonnen, verander de er niets in de ranglijst: Ajax blijft eer ste, met twee punten voorsprong op beide achtervolgers. zondag 17 maart [ajax - SC HEERENVEEN Mido, slechts zeven seconden in het veld, maakte de 3-0.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21