i HENNIE MEIJER I i* H: I DE PROGNOSE VAN HENNIE MEIJER Uk heb het stiffie mm?*® «**«r AJP Mk- 1/ Hennie Meijer haalt uit tegen FC Twente. Ajax won in 1987 met 6-7 van de Tukkers, (foto: George Verberne) „Toen ik door Johan Cruijff gevraagd werd bij Ajax te komen, was ik direct enthousiast," zegt Hennie Meijer. „Ik speelde voor Roda JC, maar mijn vrouw, die in Sittard studeerde, had het niet naar haar zin in Kerkrade. Het kwam dus perfect uit dat we terug naar Amster dam konden. De overgang was snel be klonken. Van de deal zelf heb ik weinig meegekregen omdat ik een dag later met Jong Oranje naar IJsland ging." „Vroeger speelde ik altijd in de schaduw van De Meer en na mijn eigen wedstrijd ging ik altijd bij Ajax kijken. Toen kon je een steward nog een knaak geven zodat je stiekem naar binnen kon. Ik vond altijd dat Ajax veel geluk had. Later heb ik nog een proefwedstrijd gespeeld met het tweede elftal. Aad de Mos vond me wel goed in het zestien metergebied, maar niet goed genoeg voor Ajax." „Ik had er nooit bij stilgestaan dat ik profvoetballer kon worden. In mijn doen en laten was ik wel prof, maar ik speelde puur voor mijn plezier. Ik legde mijn hele ziel en zaligheid in het voetbal sinds ik op mijn veertiende bij ZPC kwam te spelen. Toen ik bij Ajax kwam, was de Europa Cup 2 net gewonnen en moest Marco van Basten opgevolgd worden. Eenheid in het team was ver te zoeken, er was sprake van groepjesvorming en ik werd niet opgenomen in de groep. Toch deed ik het gelijk heel goed." „Ik begon in de basis en haalde dat jaar zelfs het Nederlands elftal. Ik heb voor Ajax een paar fantastische goals ge maakt, al kreeg ik niet de waardering van de buitenwacht. Ik kwam na Van Basten en achter mij zat Dennis Bergkamp, leder een zegt dat hij het 'stiffie' heeft uitge vonden, maar ik maakte ze al eerder met zowel linksals rechts.Optelevisie zeiden Evert ten Napel en Hugo Walker zelfs dat ik er patent op had." „Bij Ajax heb ik in grote lijnen mijn per soonlijkheid ontwikkeld. Vooral Jan Wou ters heeft daaropzijn manier bij geholpen. Hij schold me verrot en gaf me op mijn donder. Langzaam heb ik dat opgepakt en op een gegeven moment schold ik net zo hard terug en groeide er een soort wederzijds respect. Gelukkig kon ik te gen dat schelden, want iemand als Peter Larsson kon dat niet en hij ging er aan onderdoor." „Omdat ik het seizoen voordat ik naar Ajax kwam, met Roda JC nacompetitie had gespeeld, zat ik er in de winterperi ode helemaal doorheen. Cruijff gingweg en omdat ik niet goed speelde, verloor ik mijn basisplaats. Een seizoen later kwam Kurt Linder. Hij zag het niet in me zitten ondanks dat ik de beste conditie had, op de broertjes De Boer na. Ik wilde per se spelen en FC Groningen kwam als geroe pen. Bovendien ging ik er zelfs meer ver dienen dan bij Ajax." „Bij alle clubs waarikdaarna speelde, was ik één van de betere spelers omdat ik wist wat ik moest brengen. Na mijn periode in Japan kwam ik bij SC Heerenveen terecht. Dat was een heerlijke tijd, hoewel ik wei nig speelde. Ik werd gebruikt als pinch- hitter, want de manier waarop SC Hee renveen speelde, lag mij niet. De manier van trainen van Foppe de Haan was ech ter uitstekend, ik was écht fit." „Na mijn voetbalcarrière heb ik Gertjan Verbeek nog geassisteerd bij het tweede elftal. Ik ben blij dat ik bij SC Heerenveen heb mogen rondkijken. Ik heb mijn diplo ma Oefenmeester I en kan dus overal assistent-trainer worden. Momenteel ben ik hoofdtrainer bij twee deklasser VV Leeuwarden. Daarnaast heb ik het druk genoeg met mijn gezins situatie, we hebben vijf kinderen. Over een jaar of twee wil ik mijn diploma halen zodat ik hoofdtrainer in het be taalde voetbal kan worden." Daan Schippers „Ik denk dat de teams in balans zijn. SC Heerenveen is goed bezig in uitwedstrijden, dus ik denk dat het 1-1 wordt." zondag 17 maart AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 17