Ir. A ST SC Heerenveen is een populaire club in Zweden' KEUZE ZLATAN IBRAHIMOVIC Selakovic wordt geknuffeld door zijn 'voorbeeld' Marcus Allback. De aanvaller opende vorige week, op aangeven van Allback, de score tegen RKC Waalwijk, (fotoPix Online/Jan Kanning) Ik scoorde bij mijn debuut tegen Thailand. De volgende wed strijd, tegen China, scoorde ik opnieuw." De opmerkelijke ont wikkeling van de behendige aanvaller ging niet voorbij aan de internationale scouts. Anderlecht, Leicester City en het onbedui dende Santa Clara uit Portugal wilden de 25-jarige Zweed graag inlijven. „Toen ikvan de belangstelling van SC Heerenveen hoor de, was ik direct verkocht. Ik wist dat ik bij een club terecht zou komen waar enkele Zweden en meerdere Scandinaviërs spelen. Marcus Allback kende ik van het Zweeds elftal. Hij geldt voor mij als voorbeeld. Erik Edman had ik wel eens ontmoet bij Zweden onder 2i. Vooral dankzij Marcus is SC Heerenveen zeer bekend in Zweden. Hij doet het hier heel goed, zijn prestaties worden op de voet gevolgd. Het hele land volgt deze club. SC Heerenveen is een populaire en grote vereniging in Zweden." Friesland werd dus het decor voor de eerste internationale club van Selakovic. Een bewuste en verantwoorde keuze, aldus de aan valler: „Ik kan hier een slechte wedstrijd spelen zonder dat het publiek boos op me wordt. De atmosfeer is prettig, de mensen zijn erg vriendelijk. Bij SC Heerenveen heerst niet zoveel druk als bij de echte topclubs in Nederland. Ik wist dat als ik hier zou teke nen, ik de tijd zou krijgen me rustig en in de luwte te kunnen ont wikkelen. De eredivisie is een aantrekkelijke competitie om in te spelen. Er wordt in Nederland technisch verzorgd en veelal aan vallend voetbal gespeeld. Dat is prettig. Ik weet zeker dat ik hier een betere voetballer word." Leo Beenhakker gaf in het AD aan dat Ajax ook op de hoogte was van de kwaliteiten van de Zweed: „Natuurlijk kenden wij die jongen. Maar tel effe mee: wij hebben Van der Vaart op die positie. Ventje van 18 jaar. Daarachter lopen Knopper van 24, Van der Gun van 22, Hersi van 19. En daar weer achter ontwikkelen Pienaar en Seedorf zich uitstekend. De nummer 10-positie is de komende vijfjaar bij Ajax meer dan volwaardig bezet. Dus nemen wij Selakovic niet," aldus de Technisch Directeur. Omdat de positie van scha duwspits in Amsterdam voor de komende jaren overbezet is, werden er geen pogingen ondernomen Selakovic aan te trekken: „Ik wist niet dat Ajax interesse in me had, ik beschouw dat als een compliment. Ajax is een grote club. Ik weet dat Stefan Pet- tersson er mateloos populair is. Die erkenning heeft hij helaas nooit gekregen in Zweden. Dat is jammer. Aan de ene kant kijk ik erg uit naar de wedstrijd tegen Ajax. Voetballen in de Arena, tegen zo'n grote club, dat wil iedere voetballer wel. Maar het zal voor ons een zware wedstrijd worden, dat maakt het minder interessant. Natuurlijk kan ik de namen van alle Ajax-spelers zo opnoemen voor je. Ik krijg waarschijnlijk te maken met het cen trale verdedigingsduo Bergdplmo en Chivu. Twee hele goede voetballers. Bergdplmo ken ik nog van toen hij bij Rosenborg speelde. Maar ook Machlas en Zlatan ken ik, alsmede Andy van der Meyde. Net als Mika Nurmela is hij een goede rechtsbuiten. Van der Meyde heeft een fraaie passeerbeweging in huis en een prima voorzet. Moet ik de andere spelers ook nog noemen?" „Ik ken Zlatan vrij goed. In Zweden staat hij zeer hoog aange schreven.Terecht, want Zlatan is een goede voetballer. Daar ben ik van overtuigd. Hij deed het heel goed bij Malmö, voordat hij naar Ajax ging. Momenteel ondervindt hij veel kritiek. Hij heeft vertrouwen nodig. Zlatan is nog zo jong, geef hem de tijd dan gaat hij er zeker komen. Indien hij deze lastige periode overwint, komt hij sterker als nooit tevoren terug." Behalve collega's zijn de twee spitsen ook eikaars concurrenten als het gaat om een plaats in de Zweedse selectie voor het WK. Selakovic: „Omdat ik ook als middenvelder uit de voeten kan, heb ik meer ijzers in het vuur. Ik denk dat de twee bondscoaches (Lagerback en Spder- berg, red.) vier aanvallers in hun selectie opnemen. Marcus Allback en Henrik Larsson zijn zekerheidjes. Dan komen Zlatan, ik en Johan Elmander van Feyenoord. Daar zal het tussen gaan. Maar ik probeer nog niet teveel aan het WK te denken. Dat kan me afleiden. Ik concentreer me op mijn spel in SC Heerenveen. Als ik hier goed presteer, stijgen mijn kansen op WK-deelname. Ik wil natuurlijk dolgraag naar Japan en Zuid-Korea. Nee, ik heb geen vliegangst zoals Dennis Bergkamp. Sterker nog, als ik gese lecteerd word, ben ik bereid zelf het toestel te besturen." Arnout Verzijl foto: Pix Online Jan Kanning zondag 17 maart AJAX - SC HEERENVEEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11