Wachten op een eerlijke kans OLUTIONS Het vertrouwen van trainers loopt als een rode draad door de voetbalcarrière van Arno Splinter. Of beter gezegd, het gebrek daaraan. Nadat hij bij Ajax de deur achter zich dicht deed, hoopte de 24-jarige Aimeerder in het shirt van De Graafschap op betere tijden. Inmiddels kijkt hij alweer uit naar een nieuw avontuur. PRINS WILLEM-ALEXANDER LOUIS VAN GAAL Louis van Caal zag het in me zitten j Of hij zich zijn debuut nog herinnert? Ja, dat is'ie zeker niet ver geten. In het seizoen iggs/'gö ging Ajax op bezoek bij de Koninklijke in Madrid. Na negentig minuten voetbal lieten de Amsterdammers alles en iedereen wat met Real te maken had, met stomme verbazing achter. Want die 0-2 had net zo goed 0-7 kunnen zijn. „Paal, lat, nog eens paal. Met iets meer geluk hadden we vooreen nog grotere sensatie kunnen zorgen." Het zijn de woorden van Arno Splinter. De huidige De Graafschap voetballer was die avond bankzitter in Santiago Bernabeu. „Ik was net achttien jaar en speelde nog in de Ai. Een dag voor de wedstrijd kreeg ik te horen dat ik mee mocht naar Madrid. Eén van de spelers was geblesseerd geraakt. Daardoor zou Kiki Mu- sampa in de basis beginnen en ik mocht op de bank plaats nemen. Ja, ik had wel eens verhalen gehoord overeen heksen ketel. Maar als je daar daadwerkelijk zit, besef je pas echt wat dat inhoudt. Ik dacht dat ik flauw ging vallen. Ik hoefde ach- Leuke herinneringen bewaart hij vooral aan de buitenlandse trips. „Met de jeugd ben ik de hele wereld over geweest. Welk uit stapje het meeste indruk maakte? Spelen in het op één na groot ste stadion van de wereld. Het ligt in Mexico-Stad. Hoe heette dat alweer? Oh ja, het Azteken-stadion. Dat maakte wel indruk. Al zat er geen kip tijdens dat jeugdtoernooi." Maar ook de Commonwealth Games op Aruba waren volgens Splinter een leuke jeugdervaring. „We speelden daar met Jong Oranje. Wanneer dat was? Tijdens het opruimen, kwam ik pas nog een poster tegen van dat toernooi. Even zoeken," waarna hij enkele seconden later terugkomt. „Euh..., in ïggs. Zelfs Prins Willem-Alexander ging toen met ons op de foto." Het is een van de vele herinneringen. „Ik heb al veel verzameld. Kranten knipsels, shirts en vele videobanden vol met wedstrijden en zondag 10 maart AJAX - DE GRAAFSCHAP teraf niet warm te lopen. Ik zei tegen de meesten dat ik dat wel jammer vond, maar eigenlijk bleef ik die wedstrijd liever nog in de dug-out. Het shirt, dat ik toen droeg, wilde ik na afloop ook niet ruilen. Het was me te bijzonder." Het officiële debuut zou twee jaar later volgen: „Gewoon in een competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard. Ik bewaar er verder geen speciale herinneringen aan." Dat seizoen, igg6/ 'g7,zou Splinter in competitieverband slechts vier keer mogen opdraven. In Europees verband etaleerde hij zijn talenten te gen AJ Auxerre en Grasshoppers. „Ik was nog geen twintig jaar, dus ik was al blij dat ik zoveel aan spelen toekwam. Louis van Gaal zag het duidelijk in me zitten." Splinter, geboren in Amsterdam West en op vierjarige leeftijd naar Almere verhuisd,doorliep dan ook de complete Ajax-jeugd- opleiding. Negen jaar was hij toen hij zijn eerste stappen zette bij Ajax:„lk speelde voor SV Almere en we zaten in dezelfde com petitie als Ajax Ei. Blijkbaar maakte ik toen zo'n goede indruk dat ik mocht komen. Spelen voor Ajax was toch een droom voor ieder kind. Ik was de enige jongen uit Almere, dus mijn ouders brachten me altijd naar Amsterdam. Mijn pa was erg trots, dus dat had hij er graag voor over. Hij speelde nog voor Blauw-Wit, maar was een totaal ander type speler. Een pure linksbuiten." "Van het toenmalige Ei-elftal was ik samen met Mario Melchiot de enige die het eerste elftal haalde. Jongens als Dennis Schulp, RodyTurpijn en Milan Berck Beelenkamp kwamen pas later bij Ajax." De successen in zijn jeugdjaren in het roodwitte shirt ervoer Splinter als standaard. „We werden ieder jaar kampioen. Daar hoefden we vaak niet eens zoveel moeite voor te doen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 9