Sf.HARF der hiermee naar buiten te treden. Ik wil mijn elftalgenoten in bescherming ne men. Ze voelen zich allemaal net als ik. De druk ligt nu voornamelijk op onze schou ders en niet op die van iedereen. Niet al leen Ajax is schuldig als het slecht gaat." Denk je niet dat het in andere landen net zo gaat? „Natuurlijk is dat zo. Maar in het buiten land wordt de druk evenredig over alle partijen verdeeld. Oorzaken voor het he le proces van negatieve voetbalervaring worden op een breed front gezocht. Ajax krijgt gewoon veel te veel voor zijn kie zen. We hebben een jong elftal en pres teren goed. Dus waarom? Overal hoor ik 'Ajax is slecht, Ajax speelt negatief. Laatst zag ik Studio Sport met de samen vatting van onze 3-1 winst over RKC. Had den we het weer niet goed gedaan. Soms gaat de kritiek op ons spel alle redelijk heid te buiten. Men moet realistischer zijn en niet alleen naar Ajax kijken. Het lijkt er op dat andere clubs milder wor den beoordeeld." Je klinkt erg overtuigend. Hoe lang speelt dit bij je? „Dit zit me al lang dwars. Ik heb nog nooit het juiste moment gevonden om hier over naar buiten te treden, dat is nu ge komen. Ik maak onderdeel uit van Ajax, ik voel me Ajacied. Ik meen het als ik zeg dat het beter en beter met ons gaat. De mensen moeten daar waardering voor hebben in plaats van ons te blijven bekri tiseren. Driejaar geleden waren we lang niet zo ver als dit seizoen. Nu spelen we tot het einde mee om de titel. Dat aspect wordt nauwelijks belicht. Natuurlijk is kritiek altijd goed. Daar word je sterker van. Maar het moet wel ergens op slaan en een eerlijk inzicht geven in de situa tie. Neem AZ-Ajax. Op televisie worden in een analyse drie slechte dieptepasses van ons vertoond/Kijk eens hoe slecht Ajax nu weer speelt' wordt er aan toe gevoegd. Waarom laten ze niet de goede dingen zien? Het lijkt er op alsof ze het met opzet doen. Bij Real Madrid of Man chester United gebeuren dezelfde din gen, maar daar kijkt niemand naar. Bij ons wel en dat stoort me. Tegen Willem II uit speelden we één van onze beste wedstrijden. We scoorden pas in de laat ste minuut waardoor we met 1-3 won nen. Omdat we tot het laatste fluitsig naal doorgingen. Later lees ik dan terug dat we geluk hadden. Gebeurd het bij een andere club, dan heet het ka rakter of de kracht van een goede mentaliteit. Dat is toch een negatieve vorm van bericht geving en een negatieve benadering?" Wat nu? „Ik moet mijn team, collega's en Ajax verdedigen, daarom zeg ik dit. Ook ik begrijp dat Ajax de grootste club van Nederland is en veel heeft gewonnen in het verleden. Maar doe eens iets positief. Houden de mensen soms niet van Ajax? Hoe kunnen spelers nou vertrouwen krij gen als ze alleen maar negatief benaderd worden en horen hoe slecht Ajax is? Je krijgt het gevoel dat de mensen ons de titel niet gunnen. Maar dat is dit seizoen ons doel. We doen het voor onszelf, onze fans en iedereen die wél van Ajax houdt. We staan achter wat we doen en werken keihard aan het kampioenschap. In plaats van negatief te zijn, zouden bepaalde groeperingen juist steun moeten geven zodat het weer beter gaat met Ajax, het Nederlands elftal en het Nederlands voetbal." Arnout Verzijl zondag 10 maart AJAX - DE GRAAFSCHAP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7