i Duur ountenverl ies FORTUNA SITTARD - AJAX 1-1 BWIBrTiF Vier dagen voor de topper tegen Feyenoord was het voor Ajax zaak drie punten te halen in Sittard. Ronald Koeman kon vanwege blessures geen beroep doen op Rafael van der Vaart, John Heitinga en Ferdi Vier- klau, terwijl Tim de Cler een schorsing uitzat. De linksback werd vervangen door Maxwell. John O'Brien verdedigde opnieuw de rechterflank. Ronald Koeman toonde zich na afloop teleurgesteld: „Natuurlijk kwamen we naar Sittard om te winnen. Dat is niet gelukt en dat is erg vervelend. Het klinkt als een cliché, maar juist in de wedstrijden tegen de kleintjes word je kam pioen. Na onze zege op NAC en de nederlaag van Feyenoord tegen FC Twente, zag het er even goed uit. Maar dat voordeel zijn we nu weer kwijt. Het is nou eenmaal zo dat Ajax iedere wedstrijd hard moet knokken voor de punten. Het gaat niet vanzelf." FORTUNA SITTARD-AJAX1-1 (o-o) Woensdag 27 februari 2002 51' Hamming 1-0,59'Wamberto 1-1 Fortuna Sittard: Hesp, Emeran, Akerboom, Volmer (51. Rook), Hermans, Van der Hoeven, Landerl, Haeldermans, Simons, Hamming (81. Cramb), Gerritsen (65. Heering) Ajax: Grim, O'Brien (55. Mido), Chivu, Bergdplmo, Max well, Galasek, Van Halst, Pienaar (70. Zlatan), Van der Meyde (76. Van der Gun), Machlas, Wamberto Scheidsrechter: Schenkels Gele kaarten: Van der Hoeven, Simons (Fortuna),O'Brien (Ajax) Toeschouwers: 8.850 Achter de aanval toverde de oefenmees- ter een surprise tevoorschijn. Steven Pie naar verscheen voor het eerst deze com petitie aan de aftrap. De Zuid-Afrikaan moest zo dicht mogelijk tegen centrum spits Nikos Machlas spelen. In de aan vangsfase pakte dat strijdplan prima uit. Ajax schoot fel uit de startblokken en leek het duel in een vroeg stadium te willen beslissen. Dat lukte echter niet, waar door de opponent uit Sittard beter in de wedstrijd kwam. De Fortunezen streden met hart en ziel voor iedere meter grond. Dat enkele spelers daarbij wel eens te ver gingen, Regillio Simons deelde een tik uit aan zowel Van Halst als aan Bergdplmo, werd gedoogd door arbiter Schenkels. Achterin kende Ajax weinig problemen. De opbouw zag er verzorgd uit en op tisch genoot Ajax een riant veldoverwicht. De Amsterdamse aanvallen stokten ech ter zodra het strafschopgebied werd be reikt. Doelman Hesp kwam in de eerste helft nauwelijks in de problemen. Zijn collega aan de andere kant, de van een blessure herstelde Fred Grim, verrichte enkele prachtige reddingen. Fortuna counterde slim, maar de voorwaartsen slaagden er niet in de ervaren keeper te passeren. Na de pauze lukte dat wel. Een vlot lo pende aanval werd door goaltjesdief Ronald Hamming beheerst afgemaakt. Ajax reageerde furieus op deze onver wachte achterstand. Mido verving O'Brien en snel was het weer gelijk. Na een prachtige één-twee tussen Mido en Wamberto, was het die laatste die de 1-1 binnenschoot. Koeman gokte vanaf dat moment door al zijn aanvallers in het Andy van der Meyde en Dennis Gerritsen vechten een luchtduel uit. veld te brengen. Zlatan en Van der Gun vervingen Pienaar en Van der Meyde. Het mocht niet baten. Uiteindelijk vrij een voudig bleef Fortuna Sittard overeind. Ajax leed in het zuiden duur punten verlies. Wamberto wordt fel getackeld door Regillio Simons. zondag 10 maart AJAX - DE GRAAFSCHAP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21