comoetitiedoelount MERK MENS EDWIN GODEE WiiiffFnnn fn wit Oua doelpunten liep Edwin Codee in dienst van Ajax één op twee. Méér dan twee wedstrijden speelde hij echter niet in het rood-witte shirt. Zijn verdere carrière bracht hem bij FC Utrecht, Willem II, De Graaf schap en Heracles Almelo. BESLISSING AFSCHEID *mWmm Het honderdste Edwin Godee herinnert zich zijn enige doelpunt in het eerste elftal van Ajax nog goed. „Ik mocht twintig minuten invallen tegen Helmond Sport. Het was mijn debuut. De actie kwam van links, ik weet niet meer van wie. Ik liep in en scoorde met mijn rechtervoet, wat erg bijzonder is voor een pure linkspoot als ik. Bovendien was het ook nog eens het honderdste competitiedoelpunt van Ajax dat seizoen." Van zijn zestiende jaar tot zijn negen tiendejaar speelde Godee in het tweede elftal van Ajax. „Ik heb nog één keer vijf minuten in het eerste gespeeld, tegen Roda JC", weet Godee nog. „In het twee de speelde ik met Sonny Silooy, Stanley Menzo, John van 't Schip en ook wel met Marco van Basten. Ik heb een mooie tijd gehad bij Ajax, speelde altijd in een goed elftal en we werden natuurlijk overal uit genodigd voor grote toernooien." Na drie jaar Ajax besloot Godee op be langstellingvan FC Utrecht integaan.„Ik speelde linksback en merkte dat aanval lers bij Ajax meer kansen kregen dan ver dedigers. Ze lieten voorhoedespelers va ker invallen. Ik kwam zelf uit Utrecht en ik dacht dat ik daar wél een kans zou krij gen om door te breken in de Eredivisie. Het was een moeilijke keuze, maar als ik op mijn carrière terugkijk, heb ik wél de juiste beslissing genomen." Met FC Utrecht won Godee de KNVB- beker voordat hij naar Willem II vertrok. „Met Willem II promoveerden we naar de Eredivisie. Het team bleef groeien nadat we waren gepromoveerd." Na vijf jaar verliet Godee Tilburg om zijn geluk te beproeven bij De Graafschap. „Toen ik kwam, was de club net gedegradeerd. Binnen een jaar waren we weer terug in de Eredivisie. Daarna moesten we ervoor zorgen dat we er niet weer binnen één jaar uitvlogen." Bij De Graafschap was Godee de voor gangervan andere oud-Ajacieden die op De Vijverberg kwamen te spelen. „De Graafschap kon toen af en toe spelers kopen om goed mee te draaien in de Ere divisie. Eerst was dat Sonny Silooy, later gevolgd door Rody Turpijn en nog wat oud-Ajacieden. Met Silooy speelde ik des tijds in Ajax 2 en toen hij naar De Graaf schap kwam, hebben we wel even oude verhalen opgehaald." Na acht jaar nam Godee op een verve lende manier afscheid van DeGraafschap. „Frans Thijssen was trainer en hij wilde me houden, maar de voorzitter liet niets van zich horen. Uiteindelijk heb ik een gesprek met hem gevoerd, maar daar kreeg ik een raar gevoel bij. Ik kon trans fervrij weg en toen Fritz Korbach me naar Heracles Almelo wilde halen, ben ik daarop ingegaan. Heracles wilde boven in meedraaien en ik dacht dat ik daar wel iets aan kon bijdragen. Bij De Graafschap kreeg ik niet eens een normaal afscheid." Uiteindelijk moest Godee afscheid ne men van het betaald voetbal, waarin hij ruim twintig jaar actief was. „Die tijd komt eens, dat heb ik altijd geweten. Trainer Gertjan Verbeek, opvolger van Korbach, wilde verjongen. Ik voelde me nog wel fit, maar ik moest een keuze maken. Dus stopte ik. Nu voetbal ik bij Elinkwijk, samen met onder meer John Veldman. Misschien ga ik in de toekomst mijn trainersdiploma wel halen. Mo menteel doe ik helemaal niets, de ko mende tijd ga ik rustig bekijken wat ik wil." Daan Schippers Edwin Codee op 20 september 7998 in de Arena. Ajax speelde destijds met 7-1 gelijk tegen De Graafschap. zondag 10 maart AJAX - DE GRAAFSCHAP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 17