«ÜHH DOORSCHUIVEN ANDERE CLUB ^müAsx INDRUK Sander Berends [Mi /n slechtere tijden, balend in de dug-out van Ajax. interviews. Leuk voor later. Ik zat wat dat betreft in de juiste tijd bij Ajax," aldus de 'nog maar' 24-jarige prof. In de jeugd van Ajax werd hij opgeleid op de *4'-positie. „Zoals Danny Blind altijd heeft gespeeld. Centraal achterin en maar lekker doorschuiven. Voordat ik bij Ajax vertrok, speelde ik nooit anders. In de jeugd kregen we ook altijd een seizoenkaart voor de wedstrijden van Ajax 1. Ik ging vaak met vriendjes. En die hadden niet altijd kaartjes, dus gaven we die kaarten on derling door of glipten we naar binnen. Dat kon nog in De Meer." Het gesprek draait dan toch onvermijdelijk in de richting van zijn vertrek uit Amsterdam. „Na het afscheid van Louis van Gaal heb ik eigenlijk nooit een eerlijke kans gekregen. Door zijn op volger Morten Olsen werd ik direct naar het tweede elftal ge zet. Toen ik me eindelijk weer had teruggevochten in de basis van het eerste, werd Olsen ontslagen." Daarbij kwam nog een vreemde bijkomstigheid. „Ajax speelde toen Champions League. Ik dacht eindelijk ook op dat niveau te kunnen meespelen. Bleek dat Ajax me vergeten had aan te melden. Kon er ook nog wel bij."Want de nieuwe oefenmeester.Jan Wouters, bleek ver volgens ook niet het vertrouwen aan Splinter te willen geven. „Twee maanden voordat Olsen werd ontslagen, zei hij het nog tegen me:'Als ik trainer was van het eerste, zou ik je zeker laten spelen'. Maar toen Wouters doorschoof van de tweede naar de eerste selectie, bleek er niets meer waar van die woorden. Hij kwam naar me toe en het enige wat hij zei was:'Sorry, ik heb je niet nodig.' Een leuke kennismaking, maar wel direct duide lijk. Mijn motivatie was daarna niet meer op en top." Zaakwaarnemer Karei Jansen ging op zoek naar een nieuwe club. Een tocht die leidde naar De Graafschap. Tijdens het jaar lijkse Voetvolleytoernooi in Chiclana de la Frontera kwam alles rond. „In het begin vroeg ik me wel af of De Graafschap wel de juiste club voor me was. Ik informeerde bij enkele spelers die de club kenden. Er speelden immers veel oud-Ajacieden. Na ge sproken te hebben met trainer Frans Thijssen, iemand met veel voetbalervaring, ging ik overstag. Hij stak een erg positief ver haal af. Helaas liep het daarna anders."Thijssen nam na twee wedstrijden ontslag, de Italiaan Massimo Morales hield het drie weken vol en de uiteindelijke verantwoordelijke man, Rob McDonald, besteedde weinig aandacht aan Splinter. „Ik speel de natuurlijk niet het voetbal dat De Graafschap verlangt. Fysiek, kracht, duels, beuken. Nee, dat is niet mijn specialiteit. Als je bent grootgebracht met techniek, passen en een 4-3-3 systeem, is dat wel even wennen. Helaas maakt op dit moment bijna geen enkele club meer gebruik van een klassieke nummer-4.De Graafschap speelt met twee pure mandekkers. Mijn kans ligt daardoor op het middenveld. Maar helaas heb ik nauwelijks een mogelijkheid gekregen om me op die positie te bewijzen." Inmiddels heeft Splinter besloten zijn toekomst bij een andere club te zoeken. „Ik denk dat iedereen die situatie begrijpt.Trai ner Jurrie Koolhof is een goede trainer, maar helaas laat hij me ook niet spelen. Ik ben nu bijna 25, maar nog steeds niet op een eerlijke manier elke week aan spelen toegekomen. Mijn con tract loopt nog tot medio 2003, maar ik hoop voor die tijd iets nieuws gevonden te hebben. Het liefst in Nederland. Over een buitenlands aanbod zou ik toch langer moeten nadenken. Ik woon nu op mezelf in Almere. Ideaal. Het huis was al langer gekocht, maar vorig jaar is het opgeleverd. Ik heb het hier goed naar mijn zin." De wedstrijd van vanavond was de afgelopen weken ongetwij feld een gespreksonderwerp. Hij ziet Ajax niet automatisch win nen. „We zullen het natuurlijk moeilijk krijgen. Al verwacht ik zelf niet in actie te komen. Spelen in de Arena maakt toch altijd indruk. De grootte van het stadion en het enthousiasme van de supporters zorgen toch voor een extra moeilijkheid. En Ajax thuis is sowieso moeilijk te verslaan. Fysiek staat er bovendien een goed elftal. Voor mezelf doet een terugkeer in de Arena me eigenlijk helemaal niets meer. De manier waarop ik ben vertrok ken, heeft daarop teveel invloed. Ik ben ook nooit meer gaan kij ken. Sowieso kijk ik weinig voetbal. Ook niet op tv. Het kan me eigenlijk ook niet uitmaken wie er kampioen wordt. Anderhalve week geleden heb ik nog gescoord tegen Ajax. Met het tweede speelden we voor de Amstel Cup tegen hun tweede. Notabene als vrije man in de achterste linie maakte ik een doelpunt." Samen met Sonny Silooy op de bank in Santiago Bernabeu. Ajax versloeg Real Madrid op 22 november 1995 met 0-2 na een wervelende voetbalshow. zondag 10 maart AJAX - DE GRAAFSCHAP

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11