EMOTIE zondag 3 maart AJAX - FEYENOORD nen wel met 1-0. De fans waren dik tevre den, we kregen een open doekje. Bij Ajax winnen we soms met 1-0, maar dat is niet genoeg. Als het vijf minuten slecht gaat, beginnen ze te fluiten. Dat gebeurt niet bij andere clubs. Maar juist daardoor werd Ajax zo vaak kampioen! Die kriti sche mentaliteit - van het publiek én van de pers - zorgt dat Ajax groot is gewor den. Van Ajacieden wordt altijd iets meer verwacht." In de eerste jaren leek het alsof dat ver wachtingspatroon Machlas te veel werd. Maar, de emotionele reacties na een rij tje gemiste kansen zijn vervangen door een positief gebalde vuist en aanmoedi gingen voor medespelers:„Tja,soms ben ik nog steeds boos. Ik kan niet mijn karakter veranderen", bekent Machlas. „Soms gaan dingen totaal niet zoals ik dat wil. Een paar jaar geleden, thuis tegen Fortuna, had ik vier, vijf keer moe ten scoren. Er ging geen enkele bal tus sen de palen. Ik speelde goed, stond steeds op de juiste plek maar het doel punt wilde maar niet vallen. Ik werd heel nerveus. Nu weet ik dat fouten niet erg zijn. ledereen maakt ze, maar fouten moeten niet blijven hangen in de geest. SfHARF uitwedstrijd bij Feyenoord. Voor de sup porters en voor het elftal was dat een cruciaal duel. Vanaf dat moment groeide het team." Zou het niet mooi zijn als Machlas zijn eerste titel haalt bij een club waar hij als jongetje al onbewust voor koos? Mach las: „Ik droomde als jongetje wel over een carrière als voetballer, maar ik geloofde nooit dat ik naar Ajax zou gaan. Mijn wens was voor het Griekse elftal uit te komen. Op mijn eerste echte voetbal shirtje stond TDK, het was een Ajax- shirt. In mijn geboorteplaats Heraklion was iedere zaterdag een markt, een bazaar. Daar vond ik dat T-shirt. Mijn vader vertelde mij dat het van Ajax was, een grote club met een roemruchte geschiedenis. Altijd als ik buiten voet balde, had ik dat shirt aan. Zo werd Ajax toch een beetje mijn droom." Erol Erdocan Ik moet bevrijd zijn als de volgende kans zich aandient, zonder terug te denken aan de laatste misser. Vroeger kon ik dat niet opbrengen. Ik ben nog nooit kampioen geworden, daarom geef ik al mijn energie en kracht om dat nu wél voor elkaar te krijgen. Voor het eerst in mijn leven interesseert het mij niet wie de goal scoort. Dat meen ik serieus. Als Zlatan er vijf maakt, prachtig. Zolang we uiteindelijk maar kampioen worden. Als ik erin kom en zelf een doelpunt maak, ben ik dubbel geluk kig. Zoals tegen Willem II. Die drie pun ten waren enorm belangrijk... Toen ik de goal maakte, werd ik helemaal gek. Ik was al helemaal kapot door de loopactie bij het doelpunt. Maar toen de bal in het doel lag, rende ik door. Ik was zielsgeluk kig. Vroeger konden we verliezen, maar dat was voor mij nooit zo erg, als ik maar een doelpunt maakte. Ik wilde mezelf bewijzen. Bij Vitesse heb ik 34 goals gemaakt, maar nooit iets gewonnen. Bij Ajax wil ik dat nu veranderen. Ik kijk momenteel naar het team en niet naar mezelf. Vaak wist ik dat we gingen verliezen. Niet omdat de tegenstander beter was, maar omdat zij de juiste vech tersmentaliteit hadden. Die spirit heeft Ajax nu ook. Het is begonnen tijdens de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7