Gebrand oo de titel NIKOS MACHLAS In zijn derde seizoen bij Ajax, de club waar hij als jongetje al een shirt van droeg, wil Nikos Machlas eindelijk een keer een prijs winnen. De Griekse spits beseft dat elf individuen dat nooit en te nimmer voor elkaar krijgen. Het teambelang gaat boven alles, heeft Machlas ondervonden: Voor het eerst in mijn leven interesseert het mij niet wie de goal scoort." VORM KRITISCH 'Ik geef al mijn kracht en energie om kampioen te worden mm ik SC HARF Na een vervelende tijd onder Co Adri- aanse breekt de zon weer doorvoor Kre tenzer Machlas. Langzamerhand groeit en gelaten op de bank gaan zitten, dat kon ik niet. Ik vond het moeilijk te accep teren dat ik de derde spits was in het rij tje. Dat werkte door in mijn hoofd op de trainingen. Ik ging met minder plezier naar het stadion, had het idee dat het niet eens meer uitmaakte als ik wél scoorde. Alles had een enorme impact op mijn instelling als voetballer." Ronald koeman koos na het trainings kamp in de Algarve eerst voor Ibrahimo- vic als nummer 9. Machlas kon daar vrede mee hebben: „In Portugal deed Zlatan het gewoon beter dan ik. Hij heeft enorm veel zelfvertrouwen op de trai ningen en liet veel goeds zien. Daarom wilde Koeman Zlatan in de spits zien. Dat begreep ikvolkomen. Zlatan is twin tig jaar, ik ben 28 jaar. Hij moet ook een keer de kans krijgen. Het gaat op een eerlijke manier, ledereen is tevreden, want Koeman gaat niet alleen maar uit van dertien spelers die van hem het ver trouwen genieten. Hij beschouwt ieder een als gelijken. De voetballer met de beste vorm, speelt." Na een paar wedstrijden in 2002 was Nikos Machlas de man in vorm, beaamt hij ook zelf: „Dat begon tegen Willem II. Mentaal was het voor mij goed in de laatste minuut de winnende goal te sco ren. De tweede helft tegen FC Gronihgen was van mijn kant ook prima en dat het vertrouwen in eigen kunnen én in het collectief: „Ik had heel moeilijk. Ik vind Co Adriaanse geen slecht persoon, echt niet, maar ik werd onzeker. In het veld had ik constant het gevoel dat ik na één fout meteen gewisseld kon worden. Mijn zelfvertrouwen maakte een glij vlucht naar beneden. Momenteel is dat compleet anders. Ik kan fouten maken, maar weet dat dat geen drama hoeft te zijn. Dat geeft me extra energie en kracht. De meeste spelers ervaren het zelfde en zijn daar blij mee. Onder Co Adriaanse dacht ik er sterk over om bij Ajax te vertrekken. Mezelf koest houden zette zich door tegen RKC." Veelzeggend was het dat Machlas samen met Zlatan in Tilburg de drie punten vierde. Een con currentiestrijd kan blijkbaar op vele manieren worden gevoerd. Machlas: „Ik praat veel met Zlatan. Voor mij is er geen competitie tussen ons. Ik zie hem niet alleen als een goede collega, maar ook als een vriend. Ik wil hem graag helpen, hij is nog jong. Zlatan heeft veel respect voor zijn medespelers. Daar houd ik van. Ik blijf niet tot mijn 32ste jaar bij Ajax, zijn kans komt gerust nog wel. Mis schien wel volgend jaar, of over maxi maal twee jaar. Dan ben ik weg bij de club. Zlatan heeft een prachtige toe komst voor zich. Maar op dit moment wacht Ajax echt niet op Zlatan, Mido of Machlas. Wij moeten kampioen worden, iets winnen. Koeman kan niet het geduld opbrengen om op talenten te wachten. Dit moet voor Ajax een succesvol jaar worden. Resultaat telt echt. Het publiek zou het anders ook nooit pikken." Bij het publiek in de Arena kan Nikos Machlas bijna niet stuk. Bij het noemen van de opstelling wordt er altijd ietsje harder gejuicht als zijn naam aan de beurt is. Machlas: „Ik voel mezelf ook echt Ajacied. Na Vitesse kon ik uit een heel rijtje clubs kiezen. Maar ik wilde per se naar Ajax. Sommige voetballers vin den dat de club ook gevoelsmatig bij hen moet passen. Ik ook. Geld is niet heilig voor mij. Ik wil voetballen in een elftal dat mij na aan het hart is. Bij zowel Vitesse als Ajax had ik dat gevoel. Uit eindelijk ben ik met Vitesse in conflict geraakt omdat zij alleen maar meer geld aan mij wilden verdienen. Ik heb thuis over het Ajax-publiek nage dacht en er veel met kennissen over gesproken. Soms zijn de supporters negatief. Na de discussies met mijn vrienden begrijp ik het publiek in de Arena. Zij verwachten heel veel. Ik kan het vergelijken met Vitesse. Soms speel den we echt als bagger. Maar we won- zondag 3 maart AJAX - FEYENOORD

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6