Aanmodderen Trainer-coach Ronald Koeman had met Ajax drie punten kunnen uitlopen op Feyenoord, dat op dezelfde dag - een paar uur eerder - uit bij Vitesse verloor. Helaas kwam Ajax, voor het eerste sinds 8 april 2001, in Alkmaar niet tot scoren. AZ - AJAX 0-0 Ook Machlas kwam in Alkmaar niet tot scoren. [zondag 3 maart AJAX - FEYENOORD AZ - AJAX O-O (0-0) Zondag 17 februari 2002 OPSTELLINGEN AZ: Nijkamp; Lee, Fortes Roderiquez (80' Buskermolen), Wijker, Opdam, Robbemond, Perez, Van Galen, Nelisse (78' Kromkamp), Huiberts, Lindenbergh (90' Wolters). Ajax: Didulica;Vierklau,Bergd0lmo,Chivu, De Cler,Gala- sek, Wamberto (67' Ikedia), O'Brien, Van der Meyde, Machlas (78' Zlatan), Mido. Scheidsrechter: Ben Haverkort Gele kaarten: Opdam, Lee (AZ), Van der Meyde (Ajax) Toeschouwers: 7.997 Wamberto begon in Alkmaar achter de spits. Later verhuisde hij naar de linkerflank. Zlatan in duel met Fortes Rodriguez. Op een bar slechte grasmat lukte het Ajax in negentig minuten niet om tot een vloeiende combinatie te komen. Het veld in de Alkmaarderhout was hobbelig en het leek of de terreinknechten - bewust of onbewust - vergeten waren de mat tijdig te rollen. Dat was in het voordeel van AZ, dat zeer fel en snel pres sie zette op de Ajacieden in balbezit. Ver spreid over het oneffen terrein werden een-op-een-duels uitgevochten, waarbij de Alkmaarders vaak als winnaar tevoor schijn kwamen. Het deed aanvoerder Cristian Chivu na afloop verzuchten dat Ajax beter de Amsterdam Admirals had kunnen sturen. De inzet en de werklust van de Ajacieden waren goed, maar alle goede bedoelin gen strandden op het overvolle midden veld. Koeman greep in en zette Wam berto, die in de as achter de aanvallers stond, naar links. Mido, als linksbuiten begonnen en voor het eerst onder de huidige trainer-coach in de basis, schoof naar het midden. Na deze omzetting moesten de Ajacieden vaker de lange bal gaan hanteren om zo wél gevaarlijk voor het doel van keeper Arnold Nijkamp te komen. De Egyptenaar moest de bal doorkoppen op Nikos Machlas, Wam berto of Andy van der Meyde. Ajax kreeg in de tweede helft nog een paar aardige kansen, maar de beste mogelijkheid was voor AZ. Joey Didulica, de vervanger van de zieke Fred Grim, hield knap de nul vast. Door het gelijke spel en het verlies van Feyenoord kwam Ajax uiteindelijk wel weer aan kop in de KPN Eredivisie. Met slechts één punt voorsprong wachtten nog de uitwed strijden tegen NAC en Fortuna Sittard, alvorens Feyenoord op bezoek komt in de Arena. De Klassieker - immer beladen - stijgt daardoor steeds meer in waarde. Koeman was complimenteus over AZ: „Ondanks dat er door beide ploegen geen hoogstaand voetbal werd gespeeld, was het wel een aantrekkelijke wedstrijd. AZ begon de wedstrijd goed. We kwamen in problemen omdat we snel werden vastgezet. Later ging het beter en in de tweede helft had er een goal kunnen vallen. Zowel aan onze als aan de andere kant. Ik ben tevreden over de inzet. Die was prima. Maar voorin haalden we te weinig uit de ruimtes en de een-op-een situaties. Dat had ook te maken met de staat van het veld."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21