Ik hoor aan de andere kant te soelen KWALITEIT DE PROGNOSE VAN TSCHEU-LA LING Tscheu-la Ling behoort tot één van de markantste Ajacieden in de historie van de club. De populaire rechtsbuiten speelde zeven jaar voor Ajax en kwam in de nadagen van zijn carrière één seizoen uit voor Feyenoord. TSCHEU-LA LINC AJACIED maakte een elftal met relatief weinig kwaliteit toch landskampioen." Tscheu-la Ling was een speler waar het publiek voor naar het stadion kwam,een speler die kon pingelen tot hij de bal kwijtraakte. Tegen Lausanne passeerde hij de keeper eens drie keer achterelkaar, voordat hij de bal aan hem kwijtraakte. „Die keeper was al in opspraak omdat hij een enorm grote mond had. Bovendien hadden we nog 25 jaar tegen Lausanne kunnen spelen zonder dat er iets aan de stand zou veranderen. Die actie was niet bewust, maar was wel typisch voor mijn manier van spelen." Na zeven jaar Ajax vertrok Ling naar het buitenland waar hij voor Panathinaikos E en Olympique Marseille speelde.„Toen ik J wat privé-problemen kreeg met mijn schoonfamilie, wilde ik terug naar g Nederland en ben ik op een aanbieding van Feyenoord ingegaan. Ik kwam in een leuk team terecht met Jan Sörensen, Ivan Nielsen en Ben Wijnstekers. Rinus Israël nam het trainerschap echter over van Ab Fafié en zag het niet zitten in 'Aja- cieden'als Johnny Rep, Keje Molenaar en Simon Tahamata. Het team had genoeg kwaliteit, maar geen ruggegraat. Na dat jaar raakte Feyenoord dan ook in de ver sukkeling." Toch behaalde Ling met Feyenoord in het seizoen 1985/1986 een derde plaats in de competitie. Ling bleef zich echter altijd Ajacied voelen. „Toen we in het Olym pisch Stadion tegen Ajax - onder leiding van Cruijff en met Van Basten in de spits- speelden, raakte ik geen bal. Het enige wat ik dacht was: 'wat doe ik hier eigen lijk, ik hoor aan de andere kant te spe len'." Daan Schippers „Ik ben niet zo op de hoogte van de laatste resultaten en de stand, maar Ajax speelt thuis en ik denk dat Koeman en zijn kornuiten een kleine overwinning behalen." HT3zondag 3 maart AJAX FEYENOORD „Ik heb er nooit zo over nagedacht", zegt Tscheu-la Ling over de populariteit die hij genoot tijdens de zeven jaar dat hij voor Ajax uitkwam. „Ik denk dat het kwam omdat ik iemand was die niet in de grijze massa meeliep. Ik was eigenzinnig maar behaalde wèl resultaten met mijn spel. Iedere linksback wist dat ik buitenom ging en toch lukte dat acht van de tien keer.Tegenwoordig zie ik weinig spelers die op mij lijken, op jonge leeftijd wordt creativiteit vaak al in de kiem gesmoord. Mido kan misschien wel iets worden, hij heeft een goede passeerbeweging, een goede gestalte en is niet doorsnee." Een eerste poging van Ajax om publieks- speler Tscheu-la Ling in te lijven, liep mis vanwege de 'luie' instelling van de rechtsbuiten. „Op mijn zeventiende kwam Bobby Haarms bij mij thuis. Als ik bij Ajax wilde komen spelen, zou ik vijf keer in de week moeten trainen. Daar had ik geen zin in, ik vond het spelletje leuk, ook trainen vond ik niet erg, maar tegen die zware fysieke conditietrainin gen was ik niet bestand." Toen Linglaterwèl bij Ajaxterechtkwam, moest hij een flinke strijd aangaan voor dat hij werd geaccepteerd. „In mijn eer- stejaar had ik bonje met toppers als Krol, Suurbier en Hulshoff die bovenaan in de hiërarchie stonden. Als je die gevechtjes overleeft, mag je jezelf een échte Ajacied noemen. Sommige spelers kunnen dat nooit, omdat ze óf die gevechtjes niet kunnen winnen, óf ze het gewoon niet hebben. Pas toen ik presteerde, werd ik geaccepteerd door de groep en werd ik Ajacied." Na een moeilijk begin onder trainer Rinus Michels vond Ling onder Tomislav Ivic zijn draai in Amsterdam. „Ivic zei dat voetbal steeds meer op basketbal begon te lijken, met veel tactische patronen. Ivic bracht die er bij ons in. Door de media werd hij gekielhaald, maar Ivic

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 17