inAST ZELFVERTROUWEN zondag 3 maart AJAX - FEYENOORD Foto: Pix Online/ Flans Willink muiier - ook een essentiële vraag, want we zijn zo langzamerhand in de fase van de competitie terechtgekomen dat de schors ingen en blessures een grote rol spelen. Aan de hand van dat plaatje beslist onze trainer wat we gaan doen, welke accenten er worden gelegd, zoals misschien iemand van Ajax in de opbouw vrijlaten. Ja, er wordt voorafgaand aan dit soort duels aar dig wat geschaakt. Maar dat hoort erbij, ik vind het ook wel leuk om daar een beetje over te speculeren." Van Wonderen: „Cruciaal zal deze wed strijd niet zijn, daarvoor moeten er nog teveel duels worden gespeeld en staat de Top Drie te dicht bij elkaar. De strijd om de titel wordt vandaag nog niet beslist, maar er staat wel een hoop op het spel; winnen van je directe concurrent zorgt voor een hele hoop zelfvertrouwen." Met zijn eigen zelfvertrouwen zit het deze dagen wel goed. Na een aantal vervelende blessures (ondermeer aan zijn ham string), bekleedt hij, na een aantal jaren achterin te hebben gestaan, inmiddels weer een belangrijke rol op het midden veld. Patrick Paauwe heeft Van Wonderens plaats centraal ach terin overgenomen. Het is een verandering die de de technisch goed onderlegde (in zijn jeugd trainde hij onder de hoede van Wiel Coerver) Feyenoorder toejuicht. „Oorspronkelijk ben ik middenvelder, bij NEC (driejaar) en NAC (tweejaar) en m'n eer ste seizoenen bij Feyenoord heb ik daar ook gespeeld. Op zich kan ik in de verdediging goed uit de voeten, maar op die plek speel je toch een beetje met de handrem erop. Je bentveel aan het organiseren en afwachten en als het moment daar is, grijp je in. Op het middenveld neem ik veel meer initiatief; in de bal komen, diep gaan of op jacht gaan naar de bal. Je kunt je daar lekker uitleven." Foto: Pix Online Bildbyr Kees van Wonde ren begaat een overtreding op Miroslav Klose. Feyenoord versloeg FC Kaiserslautern met 3-1 tijdens het in januari gehouden toernooi om de Gran Canaria Cup. Nogal, ja. Wie Kees van Wonderen de laatste weken vanaf de tribune volgt, loopt de kans zelfdoodmoe te worden, zoveel is de geen grammetje vet meetorsende kilometervreter in bewe ging. Moet die man na afloop niet aan de beademingsappara tuur, zou je je bijna gaan afvragen. Valt wel mee, lacht hij: „Mijn loopvermogen is dik in orde en zolang de moeite die je doet, ook resultaat oplevert, lijkje ook amper moe te worden. Als je in het veld de hele tijd achter de feiten aanloopt, voel je je een stuk vermoeider. De entourage speelt ook mee, ja. In topwed strijden als tegen Ajax kan ik meestal blijven gaan. Dat zal wel moeten ook. Hun spel is tot nu toe niet briljant geweest, maar ze hebben wel de beschikking over een aantal individueel sterke spelers. Als je even niet oplet, kunnen die je op zo'n mid dag zomaar de das omdoen." Martin van Zaanen Van Wonderen draait weg bij Igor Glusevic. Feyenoord speelde in mei 2001 met 2-2 gelijk tegen FC Utrecht.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11