Het Stadion De Successen De Selectie Meyde Ajax verhuist in 1907 van het verre Amsterdam Noord naar de Watergraafsmeer. Het 'houten stadion' aldaar doet dienst tot 1934. Op 21 april 1934 slaat voorzitter Marius Koolhaas de eerste paal de grond in van het nieuwe Ajax-stadion. Reeds op 9 december wordt 'de Meer', zoals het stadion officieus zal gaan heten, geopend. 'De Meer' zou 62 jaar de thuishaven van Ajax blijven. Op 26 november 1993 gaat de eerste paal de grond in van een multifunctioneel stadion in Amsterdam Zuidoost, waarvan Ajax de vaste bespeler wordt. Op 14 augustus 1996 vindt de officiële opening van de Amsterdam Arena plaats met een vriendschappelijke wedstrijd tegen AC Milan. De rijke historie van Nederlands meest succesvolle club brengt Ajax vele prijzen: 27 maal de Landstitel (waarvan de laatste in 1998), 14 c maal de Nationale Bekers, 3 maal de Nederlandse Supercup, 4 maal de EuropaCup voor Landskampioenen (ECI), één maal de EuropaCup voor Bekerwinnaars (ECU), één maal de UEFA Cup, drie maal de Europese SuperCup en twee maal de Wereldbeker. Nikos Machlas Co Adriaanse, vorig sei zoen met Ajax als derde geëindigd, werd vlak voor de winterstop ont slagen. Voornamelijk de uitschakeling in de Europese competitie door Kopenhagen zat de club dwars. Hierna werd het verblijf van de oefenmeester in Amsterdam langzaam maar zeker, onder druk van externe en interne krachten, onhoudbaar. Ronald Koeman werd aangesteld als zijn opvolger. Ruud Krol, tot dan assistent- bondscoach, werd de nieuwe assistent-trainer. Saillant detail, Krol liep vorig jaar nog stage bij AZ voor de cursus Coach Betaald Voetbal. Ajax verwelkomde als gebruikelijk voor aan vang van dit seizoen een groot aantal nieuwe spelers. Ahmed Hossam kwam van het Belgische AA Gent, John Heitinga uit de eigen jeugd en Maxwell Scherer Cabelino Andrade (maar we noemen hem 'Maxwell') van het Brazilaanse Cruzeiro. Mitchel Piqué (FC Twente) was verhuurd, werd teruggehaald naar Amsterdam, maar is inmiddels weer verhuurd aan FC Haarlem. De Zweedse spits Zlatan Ibrahimovic kwam van Malmö FF en Hatem Trabelsi van het Tunesische Sportif Sfax overkwam. Onlangs werd Jan van Halst, die door Co Adriaanse was verbannen naar 'kleedkamer 2', door istian chivu Ronald Koeman weer aan de eerste selectie toegevoegd. Rafael van der Vaart, door velen bestempeld als het grootste talent op de Nederlandse velden en een drager van het huidige Ajax, is waar schijnlijk drie weken uitgeschakeld. De mid denvelder viel zondag in de wedstrijd tegen RKC Waalwijk geblesseerd uit. Een kijkoperatie moest afgelopen week meer duidelijkheid ver schaffen over de aard van de knieblessure. Op moment van schrijven was daar helaas nog niet meer over bekend. Vandaag komt de huidige nummer twee (en gedeeld koploper) Ajax op bezoek bij de nummer dertien.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7