Colofon AZ ONTVANGT AJAX Vanmiddag Correspondentie-adres: Stichting A.Z. 1810 KA Alkmaar Tel.: 072-5154744 Fax. 072-5158388 Internet: www.az-alkmaar.nl E-mail: info@az-alkmaar.nl Uitgave: Drukkerij van Ketel b.v. Schagen De Langeloop 14 1742 PB Schagen Tel.: 0224-210600 Fax: 0224-217661 Acquisitie: Stichting A.Z./afd. Commercie Tel.: 072-5154744 George Stoekenbroek Joop Boek/Noordhollands Dagblad Stichting AZ Afdeling Pers Communicatie Vormgeving Drukkerij van Ketel b.v. Schagen Drukkerij van Ketel b.v. Schagen Niets uit dit programma mag worden gecopiëerd of vermenigvuldigd dan na schriftelijke toestemming van de redaktie. ALKMAAR - AZ was vorige week zaterdag zelden opgewassen tegen een goed georganiseerd Heerenveen. Twee eenvoudig verkregen doelpunten vol stonden voor de Friezen om met de winst aan de haal te gaan. Ook na de rode kaart voor Gérard de Nooijer wegens hands kon AZ helaas geen vuist meer maken. Door dit resultaat behield Heerenveen de aansluiting bij de top drie en vond AZ zichzelf terug in de staart van de grote middenmoot, als koploper van de potentiële nacompetitiekandidaten. Vandaag staat de laatste van de vier thuiswedstrijden op rij op het affiche, tegen koploper Ajax. Voor deze wedstrijd hoeft AZ-trainer Henk van Stee niemand te motiveren. De wedstrijd is immers een fraaie gelegenheid het Alkmaarse publiek het ware AZ te tonen. Doelman Arnold Nijkamp zal zich zijn eerste optreden in deze competitie als vervanger van de geblesseerde Oscar Moens wellicht wel anders hebben voor gesteld. Hij keepte op zijn lijn een sterke wedstrijd en behoedde AZ meermaals met prima reddingen voor een grotere achterstand. Toen Nijkamp echter een harde terugspeelbal van Jan Kromkamp met links wilde controleren sprong deze door een polletje recht in de voeten van Marcus Allback, die dankbaar de 0-1 aantekenende. AZ had het vooral in de beginfase erg moeilijk met de speelwijze van de Friezen en moest enkele kansen weggeven. Al na drie minuten kon Allback Heerenveen op voorsprong brengen. Nijkamp hield met een beenreflex de bal uit het doel. Toen Jannes Wolters de bal pardoes in de voeten van Anthony Lurling schoot, was er weer een knappe redding nodig van Nijkamp om een tweede Heeren- veen-doelpunt te vermijden. Toch kon AZ halfweg de eerste helft het evenwicht herstellen. Het had zich aangepast aan de situatie en wist met goede combinaties het vertrouwen weer te vinden. Kansen creëren bleef echter moeilijk. AZ zette af en toe een goede aanval op, maar wanneer de zone van de waarheid in de buurt kwam, lukte het niet om deze aanval in een kans om te buigen. Verder dan een goed schot van Olaf Lindenbergh en een harde schuiver van Kenneth Perez, beiden prima gered door Africacupganger Hans Vonk, kwam AZ niet. Waar AZ na de rust de intentie had om op zoek te gaan naar de gelijkmaker, werd deze droom al na tien tel len aan diggelen geslagen. Door onnodig balverlies van El Hadrioui kon Mika Nurmela Selakovic in stelling brengen. Mede door het uitglijden van Wijker kreeg de nieuwe Zweed van Heerenveen alle tijd om zijn eerste doelpunt in de KPN-Eredi- visie te maken. Een zware slag voor AZ, dat deze klap niet meer te boven kwam. Vandaag krijgt AZ de gelegenheid in een uitver kochte Alkmaarder Hout het publiek te binden. Normaliter valt er tegen Ajax niets te verliezen, uitsluitend te winnen. Met die gedachte in het achterhoofd kan een op revanche beluste selectie een goede basis leggen voor de komende vier uit wedstrijden. Vorig seizoen eindigde AZ-Ajax in een 3-2 overwinning voor de gastheer. Een herhaling van deze prestatie is vandaag het streven. Om kwart over vier praten we verder

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 3